Tony Martin

Autor: archiwum se.pl

MŚ w kolarstwie. Tony Martin mistrzem po raz trzeci, Polacy daleko

2013-09-25 18:48

Tony Martin z czasem 1:05:36.65 wygrał indywidualną jazdę na czas w kolarskich mistrzostwach świata. Dla niemieckiego zawodnika to trzecie złoto z rzędu w tej konkurencji.

Utytułowany zawodnik wyprzedził na mecie Brytyjczyka Bradleya Wigginsa i Szwajcara Fabiana Cancellarę o prawie 50 sekund. Po wyścigu przyznał, że przez pierwszą połowę zmagań nie zważał na to, co dzieje się na trasie, lecz jedynie starał się złapać odpowiedni dla siebie rytm.

W zawodach udział wzięli także reprezentanci Polski. Niestety nasi zawodnicy nie odegrali w rywalizacji znaczącej roli. Michał Kwiatkowski uplasował się na 24. pozycji, natomiast Maciej Bodnar ukończył zawody na 28. miejscu.