Niemcy - Włochy 1:2. Podsumowanie drugiego półfinału EURO 2012

2012-06-29 1:25

Za nami drugi półfinał EURO 2012. Na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzyły się ze sobą reprezentacje Włoch i Niemiec. Zapraszamy na podsumowanie tego spotkania.

Niemcy - Włochy 1:2 (0:2)

Gole: Mesut Oezil (92. minuta, z rzutu karnego) - Mario Balotelli (20. i 36. minuta)

Historia lubi się powtarzać! Podobnie jak sześć lat temu w półfinale mistrzostw świata, tak i teraz na tym samym etapie rozgrywek - z tą różnicą, że na mistrzostwach Starego Kontynentu - Włosi pokonali Niemców.

"Squadra Azzurra" była drużyną lepszą i odniosła zasłużone zwycięstwo. Oba gole dla Włochów padły w pierwszej połowie, a ich autorem był Mario Balotelli. "Super Mario" na dwukrotne pokonanie Neuera potrzebował nieco ponad 15 minut.

Do przerwy podopieczni Cesare Prandelliego prowadzili 2:0. Po zmianie stron "Azzurri" mieli kolejne szanse na podwyższenie prowadzenia, ale w wyśmienitych sytuacjach mylili się kolejno Claudio Marchisio i Antonio Di Natale.

Honorowego gola dla Niemców w doliczonym czasie gry strzelił z rzutu karnego Mesut Oezil. Wicemistrzowie Europy rzucili w ostatnich 120 sekundach spotkania wszystkie siły do ataku, lecz ostatecznie nie zdołali doprowadzić do remisu i dogrywki.

Tym samym Włosi awansowali do finału EURO 2012, w którym zagrają z Hiszpanią.