Nowe wieści o stanie zdrowia "Walusia". Ważne słowa rzecznik prokuratury o Punchdown

2021-10-26 16:29
Artur Waluś Walczak
Autor: Instagram / Artur Walczak Artur "Waluś" Walczak

Wszyscy wciąż czekają na dobre wieści w sprawie Artura „Walusia” Walczaka (46 l.)! Były strongman po potężnym nokaucie na gali Punchdown 5 przeszedł ciężką operację i jest w śpiączce. Organizatorzy zapewniają, że zagwarantowali mu najlepszą pomoc. Niestety, stan jego zdrowia nie poprawia się - przyznała rzecznik wrocławskiej prokuratury.

Prokuratura ma sprawdzić legalność organizowania gal Punchdown oraz warunki, jakie stworzono zawodnikom. - Jeżeli mówimy o sporcie, muszą być spełnione określone warunki zgodne z ustawą o sporcie z 2010 roku. Tę kwestię prawną i przestrzegania tych zasad prawnych przez Punchdown będziemy sprawdzać - przyznała rzecznik Dziewońska.

Punchdown: Nowe wieści o stanie zdrowia Walusia

- Stan zdrowia jest zły - mówi wprost prok. Małgorzata Dziewońska. Sprawa jest rozwojowa i dotyczy potencjalnego "narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Na razie jednak postępowanie nie jest prowadzone przeciwko organizatorom Punchdown. - Wszczęto dochodzenie w celu prowadzenia czynności procesowych, takich jak zabezpieczenie monitoringu, zwrócenie się do nagranie do dyspozytora pogotowia ratunkowego, przesłuchiwanie - dodała.

Punchdown 5 ZASADY. Na czym polegają walki Punchdown? Pojedynki na liście Punchdown 5 REGUŁY, PRZEPISY, ZASADY

GWIAZDA PUNCHDOWN W SZPITALU PO GALI! Niepokojące słowa Ptysia

- To nie jest dochodzenie przeciwko organizatorom. Jest to wszczęcie w sprawie. Nie mamy w tej chwili żadnych podstaw do kierowania zarzutów wobec kogokolwiek. Będziemy sprawdzać legalność organizowania tego typu imprezy, legalność po stronie organizatorów, a także warunki, jakie stworzyli organizatorom tej imprezy - dodaje rzecznik prokuratury w rozmowie z "Super Expresem".

Punchdown o tragedii, do której doszło na gali

Według relacji szefów organizacji karetka państwowego zespołu ratownictwa była wezwana do przytomnego i mającego kontakt „Walusia”. Dlaczego nie przetransportowano go prywatną karetką, która była w zabezpieczeniu gali? Ta prawnie nie służy do przewożenia osób z bezpośrednim zagrożeniem życia lub zdrowia do szpitala. Organizatorzy Punchdown nie ukrywają, że podczas gali nr 5 doszło do tragedii. – Trudno jest się z nią pogodzić. Dlatego nic innego obecnie nie ma znaczenia poza życiem i zdrowiem Artura Walczaka - przyznali.

Sonda
Czy będziesz oglądał galę TOTALbet Punchdown 6?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze