Artur Waluś Walczak

i

Autor: Instagram / Artur Walczak Artur "Waluś" Walczak

Nowe wieści o stanie zdrowia "Walusia". Ważne słowa rzecznik prokuratury o Punchdown

2021-10-26 16:29

Wszyscy wciąż czekają na dobre wieści w sprawie Artura „Walusia” Walczaka (46 l.)! Były strongman po potężnym nokaucie na gali Punchdown 5 przeszedł ciężką operację i jest w śpiączce. Organizatorzy zapewniają, że zagwarantowali mu najlepszą pomoc. Niestety, stan jego zdrowia nie poprawia się - przyznała rzecznik wrocławskiej prokuratury.

Prokuratura ma sprawdzić legalność organizowania gal Punchdown oraz warunki, jakie stworzono zawodnikom. - Jeżeli mówimy o sporcie, muszą być spełnione określone warunki zgodne z ustawą o sporcie z 2010 roku. Tę kwestię prawną i przestrzegania tych zasad prawnych przez Punchdown będziemy sprawdzać - przyznała rzecznik Dziewońska.

Punchdown: Nowe wieści o stanie zdrowia Walusia

- Stan zdrowia jest zły - mówi wprost prok. Małgorzata Dziewońska. Sprawa jest rozwojowa i dotyczy potencjalnego "narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Na razie jednak postępowanie nie jest prowadzone przeciwko organizatorom Punchdown. - Wszczęto dochodzenie w celu prowadzenia czynności procesowych, takich jak zabezpieczenie monitoringu, zwrócenie się do nagranie do dyspozytora pogotowia ratunkowego, przesłuchiwanie - dodała.

Punchdown 5 ZASADY. Na czym polegają walki Punchdown? Pojedynki na liście Punchdown 5 REGUŁY, PRZEPISY, ZASADY

GWIAZDA PUNCHDOWN W SZPITALU PO GALI! Niepokojące słowa Ptysia

- To nie jest dochodzenie przeciwko organizatorom. Jest to wszczęcie w sprawie. Nie mamy w tej chwili żadnych podstaw do kierowania zarzutów wobec kogokolwiek. Będziemy sprawdzać legalność organizowania tego typu imprezy, legalność po stronie organizatorów, a także warunki, jakie stworzyli organizatorom tej imprezy - dodaje rzecznik prokuratury w rozmowie z "Super Expresem".

Punchdown o tragedii, do której doszło na gali

Według relacji szefów organizacji karetka państwowego zespołu ratownictwa była wezwana do przytomnego i mającego kontakt „Walusia”. Dlaczego nie przetransportowano go prywatną karetką, która była w zabezpieczeniu gali? Ta prawnie nie służy do przewożenia osób z bezpośrednim zagrożeniem życia lub zdrowia do szpitala. Organizatorzy Punchdown nie ukrywają, że podczas gali nr 5 doszło do tragedii. – Trudno jest się z nią pogodzić. Dlatego nic innego obecnie nie ma znaczenia poza życiem i zdrowiem Artura Walczaka - przyznali.

Sonda
Czy będziesz oglądał galę TOTALbet Punchdown 6?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze