Marek Maras Neryng przed TOTALbet Punchdown 5

i

Autor: YouTube / ZRZUT EKRANU Marek "Maras" Neryng przed TOTALbet Punchdown 5

Punchdown 5 ZASADY. Na czym polegają walki Punchdown? Pojedynki na liście Punchdown 5 REGUŁY, PRZEPISY, ZASADY

2021-10-25 11:52

Na czym polegają walki na gali Punchdown? Pojedynki na liście gala Punchdown 5 ZASADY, REGUŁY. Przepisy walk Punchdown. Punchdown 5 ZASADY, PRZEPISY, REGUŁY. Za nami kolejna gala walk na "listwy" Punchdown! Podczas piątej gali nie zabrakło ogromnych emocji, ale niestety doszło też do przykrej sytuacji. Artur "Waluś" Walczak po nokaucie trafił do szpitala. Wiele osób zastanawia się, jakie reguły towarzyszą gali Punchdown. Na czym polegają walki na plaskacze? Jakie są zasady i reguły?

Punchdown 5 walki na plaskacze ZASADY, REGUŁY

Za nami gala Punchdown 5, która odbyła się we Wrocławiu w piątek, 22 października. Triumfatorem kolejnej edycji był Dawid "Zaleś" Zalewski, który pokonał kolejnych rywali i zgarnął czek na 50 tysięcy złotych. Tuż po wygranej „Zaleś” przyznał wprost, że szybko musiał pozbyć się mistrzowskiego pasa! Wszystko z tego powodu, że wszyscy chcieli robić sobie zdjęcia z mistrzowskim trofeum. „Zaleś” rozbrajająco przyznał, że musiał się go… pozbyć! - Jest w aucie, bo wszyscy chcieli sobie z nim zdjęcia robić, także trzeba się go było szybko pozbyć. Męczące to było. Każdy mówił „daj, daj, daj” - przyznawał z uśmiechem najlepszy zawodnik w walkach na plaskacze na świecie. Zalewski ze skromnością twierdził jednak, że to kwestia szczęścia w losowaniu. - Dwa razy wylosowałem pierwsze uderzenie – przyznawał.

Zaleś ciężko znokautował Kostrzesia, a potem… Rozbrajające wyznanie mistrza TOTALbet Punchdown 5 | KOLOSEUM

Niestety, podczas gali doszło też do dramatycznej sytuacji. Artur "Waluś" Walczak trafił do szpitala po nokaucie i walczy o życie. Wszyscy trzymają kciuki, że były strongman wygra ten nierówny pojedynek i wróci do zdrowia. Na razie brak jednak nowych informacji w tej sprawie. Wiele osób po fatalnym zdarzeniu pierwszy raz usłyszało o organizacji Punchdown. Jakie są przepisy? Jakie reguły?

Zobaczcie, co dzieje się na galach Punchdown, zaglądając do naszej galerii zdjęć poniżej!

ZALEŚ CIĘŻKO NOKAUTUJE RYWALI I ZOSTAJE MISTRZEM PUNCHDOWN

Nad przepisami i przebiegiem walki czuwają sędziowie Karol Matuszczak i Jacek Rzepecki. Na każdej gali nie brakuje także opieki medycznej, która ma dbać o zdrowie zawodników. Rzadko kiedy po nokdaunach zawodnicy otrzymują prawo do kontynuowania starcia. Przepisy cały czas są udoskonalane. Do niedawna zawodnicy znajdowali pewne luki - jak chociażby "pchane" uderzenia z otwartej dłoni. Od gali Punchdown 5 było to zabronione. Nie wolno uderzać w szyję ani w tył głowy. Zawodnicy nie mogą zasłaniać się barkiem, by zamortyzować cios. Nie można także oderwać nogi od ziemi, by zwiększyć siłę ciosu. Zawodników rozdziela stół, który ma umożliwiać wyprowadzanie plaskaczy wyprostowaną dłonią.

Przepisy Punchdown 5: Zasady walk na liście:

  • walki trwają po trzy rundy
  • wyjątkiem jest niezdolność do kontynuowania pojedynku, nokaut lub poddanie się
  • turniej odbywa się w formie drabinki
  • na gali Punchdown 5 pojawi się 16 uczestników
  • nie wolno uderzać w szyję i tył głowy
  • zwycięzca zgarnął 50 tysięcy złotych
  • kolejne etapy turnieju rozdzielają superfighty
Sonda
Czy będziesz oglądał galę TOTALbet Punchdown 6?
Najnowsze