O spadek po Diego Maradonie walczy nie tylko rodzina. 60 obcych osób żąda kasy [NOWE FAKTY]

2020-12-10 22:53
Diego Maradona w 2015 roku
Autor: Artur Widak/NurPhoto/REX/EAST NEWS

Batalia o spadek po zmarłym nagle 25 listopada na serce legendarnym Diego Maradonie właśnie się zaczyna. Do tej pory sądzono, że do walki o fortunę o słynnym piłkarzu stanie przede wszystkim rodzina, byłe partnerki oraz kilkanaścioro dzieci z prawego i nieprawego łoża. Lista wydłuża się jednak i kolejka może dojść nawet do kilkudziesięciu osób!

Trwają na razie spory o co tak naprawdę toczy się tu gra. Szacunki na temat wartości majątku pozostawionego przez Diego Maradonę są mocno rozbieżne. Początkowo słychać było o nawet 300–400 milionach dolarów. Teraz „Forbes” przedstawił własne wyliczenia, mówiące o znacznie niższych kwotach, na poziomie od 10 do 40 mln USD. Cokolwiek okaże się tutaj prawdą, sumy, jakie można ugrać na tej sprawie, są i tak spore, zatem nie brakuje chętnych... Do wojny szykują się zatem potencjalni beneficjenci, ale w związku z tym i zastępy prawników. Chociaż dokładne szczegóły dotyczące majątku Maradony są niejasne, uważa się, że obejmuje on nieruchomości, luksusowe samochody, inwestycje i klejnoty w kilku krajach, w których mieszkał i pracował - w Argentynie, Hiszpanii, Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Białorusi i Meksyku.

Piotr Zieliński zostanie ojcem! Wymowny gest kadrowicza po zdobyciu bramki [WIDEO]

Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek

Sprawy spadkowe dotyczą jego pięciorga uznanych dzieci, ale również sześciorga innych, które twierdzą, że są potomkami piłkarza. Maradona ma czworo dzieci w Argentynie i jedno we Włoszech. Jednak jego prawnik Matias Morla przypomniał również, że Diego miał czworo dzieci na Kubie, gdzie spędził pewien czas w klinice rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu. – Ci, którzy mają roszczenia, muszą szybko przedstawić swoją sprawę, ponieważ sąd ma do dyspozycji badania DNA i jest odpowiedzialny za weryfikację roszczeń dzieci i poszukiwanie dowodów – powiedział Mauricio Dalessandro, adwokat i były współpracownik Maradony.

Celia Krychowiak BEZ STANIKA chwali się TOREBKĄ za prawie milion złotych! [ZDJĘCIA]

Pojawiły się też w całym zamieszaniu spadkowym nowe fakty, o których do tej pory nie było mowy. Materię może bardziej skomplikować jeszcze jeden aspekt spuścizny po wielkim piłkarzu. Otóż znany z niewyparzonego języka i mówienia zawsze tego co myśli Maradona był pozwany do sądów cywilnych przez ok. 60 osób, które poczuły się urażone wypowiedziami „Boskiego Diego” i uznały, że zostały przez niego zniesławione. W tej grupie mają być m.in. byli piłkarze i menedżerowie, dziennikarze i fotoreporterzy, ale także dawne kochanki. Wszyscy chcą teraz uszczknąć kawałek tortu po genialnym Argentyńczyku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze