Oldboje polonii w finale pucharu stanu! Polonia NY over 40 – Hota Bavarians over 40 3:2 (2:2)

2012-04-27 19:08

W deszczowe i przenikliwie zimne popołudnie drużyna Polonii NY over 40 rozegrała półfinał stanu na trawiastym lotnisku drużyny Hota.

Początek meczu to dwie szybkie kontry drużyny Bawarskiej, w szeregach której gra szybki i dobry technicznie napastnik, który zdobywa dwie bramki. Poloniści zaskoczeni takim obrotem sprawy próbują uspokoić grę w środku pola i przykryć indywidualnie groźnego napastnika.

W miarę upływu czasu zmiana taktyki w ataku i konsekwencją w grze obronnej doprowadza do wyrównania stanu meczu. Jeszcze w pierwszej połowie, po strzałach Michała Siwca i Krzysztofa Słomy doprowadzamy do remisu.

Druga połowa to nieustępliwa walka o każdą piłkę na całym boisku przez obie drużyny. Polonia, jako drużyna bardziej zgrana, pod koniec meczu przechyla szalę zwycięstwa na swoją stronę po strzale Darka Stefanowskiego. Po stracie tej bramki przeciwnicy nie mieli już sił, by zagrozić bramce Polonii.

– Jestem zadowolony, że potrafiliśmy się podnieść po stracie dwóch bramek i pokazaliśmy przeciwnikowi charakter. Jesteśmy drugi raz z rzędu w finale Pucharu Stanu – komentuje grający trener Mariusz Barnak.

Skład: Tadeusz Sarzyński – Wojtek Nowak, Dariusz Zielonka, Andrzej Rzeszutko, Henryk Chwalka – Jarek Mieleszko, Gregory Bajek, Mariusz Barnak, Krzysztof Słoma – Wesley Drelich, Michał Siwiec. Wchodzili: Dariusz Stefanowski, Marek Rakowski