Aleksandra Błażowska została wicemistrzynią Europy w skokach z trampoliny 1 metrowej

Autor: AP Photo/Marko Drobnjakovic

Skoki do wody

Polka wicemistrzynią Europy! Kibice musieli na to czekać aż 58 lat, niesamowity wyczyn Aleksandry Błażowskiej

2024-06-18 20:03

W Belgradzie odbywają się mistrzostwa Europy w skokach do wody. Aleksandra Błażowska zdobyła długo wyczekiwany srebrny medal w skokach z trampoliny 1-metrowej. Przed Polką znalazła się Szwedka Elna Widerstroem, natomiast tuż za nią uplasowała się Emilia Nilsson Garip.

Aleksandra Błażowska została wicemistrzyną Europy w skokach z trampoliny 1-metrowej, które odbywają się w Belgradzie. Tytuł zdobyła Szwedka Elna Widerstroem, a na najniższym stopniu podium stanęła jej rodaczka Emilia Nilsson Garip.

Polka w porannych eliminacjach zajęła 10. miejsce. Wygrała je Widerstroem. Do finału zakwalifikowało się 12 najlepszych zawodniczek.

Błażowska wielkimi literami wpisała się na kartach historii, ponieważ jest to drugi medal w historii Polski w tej dyscyplinie. Ostatnim medalistą był Jerzy Kowalewski, który wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy w... 1966 roku!