Minister sportu, Kamil Bortniczuk, ministerstwo

i

Autor: Ministerstwo Sportu Minister sportu Kamil Bortniczuk

Mocne słowa!

Polska wycofa się z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu? Mocne słowa ministra sportu, jasne stanowisko

2023-03-30 22:28

Kamil Bortniczuk był gościem TVN 24 i w trakcie rozmowy ze stacją odniósł się do ostatnich decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, który wydał rekomendację w sprawie tego, aby dopuścić sportowców z Rosji i z Białorusi do międzynardowego sportu. Ta decyzja spotkała się z jawnym sprzeciwem strony polskiej, a sam minister sportu postanowił powiedzieć, czy Polacy będą startować na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, jeśli stawią się na nich Rosjanie i Białorusini.

Kamil Bortniczuk w mocnych słowach odniósł się do decyzji MKOl, aby rekomendować udział sportowców z Rosji i Białorusi w zawodach międzynarodowych, czym otworzyli reprezentantom tych krajów udział w Igrzyskach Olimpijskich. Minister sportu i turystyki postanowił powiedzieć, czy Polacy wezmą udział w igrzyskach w Paryżu, jeśli pojawią się tam agresorzy na Ukrainę. Padły jasne słowa.

Kamil Bortniczuk ostro o udziale Rosjan i Białorusinów w zawodach międzynarodowych. O wszystkim powiedział

Bortniczuk w rozmowie z "TVN 24" nie powiedział wprost o tym, że reprezentacja Polski wycofa się ze startu w Paryżu, ale zaznaczył, że niewykluczone jest postawienie MKOl "pod ścianą" w razie dopuszczenia Rosjan i Białorusinów do zawodów.

- Jestem niemalże pewny, po ostatnim stanowisku zwłaszcza, że Rosjanie i Białorusini nie wystąpią w Paryżu. Dopóki istnieje zagrożenie, musimy być gotowi, żeby mówić o bojkocie. Być może jednak w skrajnej sytuacji będzie należało MKOl postawić pod ścianą - przyznał minister sportu i stwierdził, że trzeba cały czas kierować naciski w stronę MKOl

- Jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę. Trzeba z pełną powagą i pełną gotowością grozić, by MKOl musiał wybierać: igrzyska bez Rosji i Białorusi czy szeregu państw wolnego świata. Jestem jednak przekonany, że do tego nie dojdzie - powiedział polityk w rozmowie z "TVN 24".

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze