Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Szpakowski

i

Autor: Tomasz Radzik/SE/Artur Hojny/SE Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Szpakowski

Sprawdź się!

QUIZ. Włodzimierz Szaranowicz czy Dariusz Szpakowski? Legendarne komentarze kultowych postaci TVP. Pamiętasz wszystkie?

2024-05-15 14:16

Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowski to legendarni polscy komentatorzy, bez których trudno wyobrazić sobie historię polskiego sportu. Przez lata to ich głos towarzyszył najważniejszym chwilom. Z okazji zbliżającego się Euro 2024 i późniejszych igrzysk olimpijskich w Paryżu postanowiliśmy przygotować specjalny QUIZ. Sprawdź, czy pamiętasz wszystkie legendarne komentarze Szaranowicza i Szpakowskiego!

Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowski przez kilkadziesiąt lat pracowali przy najważniejszych sportowych imprezach z ramienia TVP. Pierwszy z nich w 2019 r. przeszedł na emeryturę ze względu na chorobę Parkinsona, ale kilka dni temu powrócił do TVP Sport w nowej roli felietonisty. Ta wiadomość w obliczu Euro 2024 i igrzysk olimpijskich zachwyciła kibiców, którzy podczas obu imprez będą mogli posłuchać legendarnego głosu Szpakowskiego. Z tej okazji na miesiąc przed startem mistrzostw Europy w piłce nożnej postanowiliśmy przygotować Quiz, w którym musisz wybrać, o którego kultowego komentatora nam chodzi.

Włodzimierz Szaranowicz nagle zadzwonił do szefa TVP Sport w trakcie programu na żywo. Błyskawiczna reakcja

QUIZ. Włodzimierz Szaranowicz czy Dariusz Szpakowski? Rozpoznasz kultowe komentarze legend TVP?

Przez wiele lat Szaranowicz i Szpakowski współpracowali m.in. przy igrzyskach. Mający czarnogórskie korzenie komentator pracował przy 19 letnich i zimowych IO - od Moskwy 1980 do Pjongczang 2018. Dwa lata młodszy warszawianin zaliczył jak na razie 17 takich imprez, zaczynając również w Moskwie, a kończąc na Tokio 2021. W Paryżu będzie pracował przy osiemnastych igrzyskach i niewykluczone, że dwa lata później zrówna się z Szaranowiczem podczas zimowych IO. Przez te wszystkie lata nie brakowało wielkich chwil polskiego sportu ich z udziałem. Sprawdź, czy pamiętasz je wszystkie!

QUIZ. Włodzimierz Szaranowicz czy Dariusz Szpakowski? Legendarne komentarze kultowych postaci TVP. Pamiętasz wszystkie?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś łatwego. Który z nich przez lata komentował sukcesy Adama Małysza?
Najnowsze