Dariusz Szpakowski

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Dariusz Szpakowski

Tajemnice legendy

Poznaliśmy prawdę o wykształceniu Dariusza Szpakowskiego. Doszło do nagłej zmiany. Ten szczegół może zaskakiwać

2024-05-15 12:22

Dariusz Szpakowski niebawem weźmie udział w kolejnych dwóch dużych imprezach w swojej dziennikarskiej karierze. Legenda TVP skomentuje wydarzenia na Euro 2024 oraz na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Dla wielu fanów to świetna informacja, bo telewidzowie są przyzwyczajeni do komentarza Szpakowskiego. Niewielu może jednak wiedzieć, jakim wykształceniem może pochwalić się nestor polskiego dziennikarstwa.

Mimo upływu lat i kilku znanych komentatorów sportowych, którzy pracują na największych wydarzeniach, wciąż trudno wyobrazić sobie polską telewizję sportową bez Dariusza Szpakowskiego. Legenda dziennikarstwa ma za sobą dziesiątki lat pracy, setki, o ile nie tysiące skomentowanych meczów i wydarzeń sportowych. Mnóstwo kibiców wychowywało się właśnie na jego głosie i to ci telewidzowie chętnie słuchają Szpakowskiego za mikrofonem. Gdy legendzie nie dawano meczów do komentowania, były mnóstwo pytań, kiedy wróci do sprawozdawania rywalizacji. Zwłaszcza meczów reprezentacji Polski.

Łzy same płyną po ujawnieniu tych informacji o Dariuszu Szpakowskim. Mateusz Borek musiał o tym powiedzieć. Wszystko ujawnił

Tak wyglądały studia Szpakowskiego

Dlatego dobrą informacją dla wielu fanów jest to, że Szpakowski w najbliższym czasie skomentuje dwie wielkie imprezy. Najpierw usłyszmy go podczas Euro 2024, a następnie podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Jedną z ciekawostek o legendzie polskiego dziennikarstwa może być to, jakie studia kończył, bo te niekoniecznie były związane z dziennikarstwem. Szpakowski wiedzę zdobywał na dwóch uczelniach.

Najpierw w latach 1969-1972 kształcił się na kierunku wychowania fizycznego z nauczaniem początkowym w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie, a następnie przeniósł się do Warszawy i studia magisterskie kończył na warszawskim AFW. Gdy uczył się w stolicy pracował już jako dziennikarz sportowy dla Rozgłośni Harcerskiej i pisał dla "Świata Młodych".

Najnowsze