Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Reprezentant Polski zmienia klub? Negocjacje na ostatniej prostej

2021-08-05 15:15

Reprezentant Polski zmienia klub? Pomocnik był ważną częścią swojego zespołu, ale perspektywa zarobku zainteresowała zarząd klubu. Po zawodnika zgłosiło się RC Lens, które wystosowało bardzo konkretną ofertę, widząc w Polaku duży potencjał. Nasz rodak jest również ciekawym przykładem tego, jak może przebiegać piłkarska kariera i obalił kilka mitów.

Przemysław Frankowski może zmienić klub! Chicago Fire otrzymało ofertę od francuskiego RC Lens. Drużyna grająca w Ligue 1 jest bardzo konkretna w staraniach o piłkarza, ponieważ widzą w nim wzmocnienie linii pomocy. Zaawansowane rozmowy między klubami mogą być powodem absencji naszego rodaka w ostatnim starciu z New York City. Informację o negocjacjach przekazał Brian Sandalow z „Chicago Sun-Times”.

Francuzi podeszli do negocjacji z klubem Polaka bardzo konkretnie i zdecydowanie. Opłata za transfer ma wynieść około 3 miliony euro, a teraz ustalane mają być wszelkie szczegóły, w tym bonusy za rozegranie odpowiedniej liczby meczów oraz wyniki drużynowe klubu. Zarząd Chicago Fire długo się nie zastanawiał, gdy pojawiła się oferta, która pozwoli im znacznie zarobić na naszym rodaku. Przypomnijmy, że Amerykanie w 2019 roku zapłacili Jagiellonii Białystok 1,5 miliona euro za Frankowskiego. Od tego czasu nasz reprezentant rozegrał 64 spotkania i zdobył po 10 bramek i asyst. Jego postawa pozwoliła wywalczyć mu awans na EURO 2020.

Kiedy Polak opuszczał Ekstraklasę, pojawiło się wiele opinii, że kariera Frankowskiego doszła do martwego punktu. Tymczasem, pokazał on, że za oceanem można się rozwinąć do takiego poziomu, by sięgnął po niego klub z jednej z najmocniejszych światowych lig. Tym samym w Polsce runąć może pewien mit, mówiący o tym, że MLS jest kierunkiem bez perspektyw, gdzie można tylko zarobić.

RC Lens zajęło w ostatnim sezonie 7. miejsce w Ligue 1. Do miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach zabrakło im tylko trzech punktów. Zarząd klubu liczy, że Przemysław Frankowski pomoże im sięgnąć po ten cel w przyszłym sezonie. Kibice reprezentacji Polski mają nadzieję, że pomocnik szybko odnajdzie się w nowej drużynie i wejdzie na wyższy piłkarski poziom.

Piłkarz doznał kontuzji podczas uprawiania SEKSU! Najdziwniejsze urazy w historii | Futbologia
Najnowsze