Szwajcaria - Kamerun RELACJA NA ŻYWO. Mundial 2022 Szwajcaria - Kamerun WYNIK LIVE ONLINE mecz Szwajcaria - Kamerun na żywo w Internecie [WYNIK, SKŁADY]

i

Autor: Cyfrasport Szwajcaria - Kamerun RELACJA NA ŻYWO. Mundial 2022 Szwajcaria - Kamerun WYNIK LIVE ONLINE mecz Szwajcaria - Kamerun na żywo w Internecie [WYNIK, SKŁADY]

Afera

Rosja chciała zagrać z Kamerunem. Mecz był zaplanowany, ale nastąpiła tajemnicza interwencja rządu

2023-05-26 10:11

Reprezentacja Kamerunu o mały włos nie zostałaby pierwszą afrykańską (poważną) reprezentacją, która zagrałaby z Rosją od czasów nałożenia na tamtejszą federację potężnych sankcji. Wszystko zablokował rząd Kamerunu

Mecz miał odbyć się na moskiewskich Łużnikach 15 czerwca. O tym, że spotkanie nie dojdzie do skutku poinformował "Sport Express". To miał być pierwszy mecz "Nieposkromionych Lwów" na rosyjskiej ziemi.

Stosunki Kamerunu z Rosją były w ostatnich latach więcej niż poprawne. Za to Francja, uznawana za potęgę kolonialną w Kamerunie, zaczęła tracić tam swoje wpływy. Nie od dziś też wiadomo, że Rosjanie zawsze mieli słabość do ludzi nad Sekwaną. Nikt nie jest jednak pewny, jaki powód zdecydował o tym, że kameruński rząd "zablokował" mecz. W kwietniu zeszłego roku Kamerun podpisał nawet umowę z wojskową z Rosją. Kontrakt strategiczny, obejmujący sprzedaż broni i samochodów opancerzonych.

Piłkarz nie patyczkował się mówiąc o Barcelonie. Porównał ją do więzienia. Przeżywał prawdziwą katorgę

Kamerun z Rosją po raz pierwszy zagrał dopiero na mistrzostwach świata w USA w 1994 r. W Stanford Rosjanie wygrali 6:1, a mecz przeszedł do historii ze względu na pięć goli Olega Salenko (najstarszy król strzelców w historii - 42 lata). Dla Kameruńczyków trafieniem honorowym popisał się słynny Roger Milla.

Szymon Włodarczyk bardzo klarownie w sprawie trenera Jana Urbana. Nie zostawił żadnych wątpliwości [ROZMOWA SE]

Drugi (i ostatni) mecz między tymi drużynami odbył się w 2011 r. W Austrii padł bezbramkowym remis. Media wzięły na tapet Gaela Ondouę, który podczas MŚ w Katarze miał buty ozdobione rosyjską flagą. Pomocnik, jeszcze jako nastolatek, trafił do akademii Lokomotiwu Moskwa, skąd później trafił do CSKA. Następnie zaliczył sezon w Anży Machaczkale. Nie został ukarany za ten gest.

Rosjanie po nałożonych na nią sankcjach za wiele w piłkę nie pograli na poziomie międzynarodowym. Rozegrali mecze z: Kirgistanem (2:1), Tadżykistanem (0:0), Uzbekistanem (0:0), Iranem (1:1) i Irakiem (2:1).

Brat Cristiano Ronaldo wpadł w poważne tarapaty. Stanie przed sądem, chodzi o nielegalny handel

PKO Ekstraklasa Raport 22.05
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze