Rosjanie zabili mistrza Europy, a jego 12-letnią córkę porwali. Po ponad miesiącu Kira Obedyńska została odzyskana

i

Autor: Rada Miejska Mariupola/Facebook Rosjanie zabili mistrza Europy, a jego 12-letnią córkę porwali. Po ponad miesiącu Kira Obedyńska została odzyskana

Rosjanie zabili mistrza Europy, a jego 12-letnią córkę porwali. Po ponad miesiącu została odzyskana

2022-04-26 19:57

Wojna pisze przerażające historie. Terror i śmierć opanowały terytorium Ukrainy i nic nie wygląda na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Rosyjska napaść, niestety, wciąż trwa. W inwazji zginęły tysiące osób, wiele z nich także związanych ze sportem. Jewhen Obedyński, mistrz Europy w piłce wodnej, zginął w Mariupolu, a jego córka została uprowadzona. Na szczęście po dłuższym czasie wróciła do domu cała i zdrowa.

12-letnią Kirę, córkę zabitego w Mariupolu mistrza Ukrainy w piłce wodnej Jewhena Obedyńskiego udało się połączyć z dziadkami w Kijowie – poinformowały władze Mariupola. Rosjanie w marcu wywieźli ranną dziewczynkę do Doniecka. Nastolatka, którą okupanci porwali w Mariupolu, po ponad miesiącu została oddana dziadkowi – poinformowała rada miejska Mariupola. Dobre wieści przekazano m.in. za pośrednictwem platformy Telegram.

Wojna na Ukrainie: Porwana 12-latka wróciła do dziadka

Dziewczynkę, jak podano, udało się wywieźć z Doniecka i obecnie przebywa z dziadkiem w Kijowie. Poinformowała o tym portal Suspilne babcia dziewczynki.

- Porwana przez okupantów 12-letnia Kira Obedińska wróciła do dziadka. Wcześniej rosyjscy okupanci wywieźli ją z Mariupola do Doniecka. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli uratować Kirę i sprowadzić ją z powrotem do rodziny - czytamy na Telegramie.

Zobacz także: Wstrząsające wyznanie reprezentanta Polski. Był w Kijowie, gdy wybuchła wojna. "Podszedłem do okna i..."

Kim był Jewhen Obedyński?

17 marca Jewhen Obedyński został zabity w atakowanym przez Rosjan Mariupolu. Jak pisze Suspilne, Rosjanie wywieźli dziewczynkę do Doniecka - została ranna podczas próby ewakuacji z oblężonego miasta. Z ranami po odłamkach trafiła do szpitala w Doniecku. Gdzie przebywała do 26 kwietnia, krewni nie wiedzą.

Zobacz także: Szokujące słowa Kliczki! Czeka na koniec wojny i potem wróci na ring?! Mówi o legendarnym rekordzie

31 marca prokuratura w Czerniowcach poinformowała o wszczęciu postępowania w związku z porwaniem dziewczynki.

Express Biedrzyckiej 26.04 (Włodzimierz Cimoszewicz, płk Andrzej Kruczyński, prof. Anna Siewierska-Chmaj) Sedno Sprawy: Ryszard Terlecki
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Najnowsze