Tomasz Kędziora

i

Autor: CyfraSport Tomasz Kędziora

Wstrząsające wyznanie reprezentanta Polski. Był w Kijowie, gdy wybuchła wojna. "Podszedłem do okna i..."

2022-04-08 19:35

Tomasz Kędziora był piłkarzem Dynama Kijów i przebywał w stolicy Ukrainy, gdy Rosja rozpoczęła inwazję. Dopiero jakiś czas po tym, gdy piłkarzowi udało się uciec z terytorium naszego wschodniego sąsiada, obrońca opowiedział o swoich doświadczeniach. W rozmowie z "Foot Truckiem" zdradził, co się działo tamtej nocy.

Tomasz Kędziora został niedawno nowym piłkarzem Lecha Poznań po tym, jak rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Ówczesny piłkarz Dynama Kijów był w stolicy naszego wschodniego sąsiada, gdy zaczęły tam spadać pierwsze bomby i rakiety. Reprezentant Polski bardzo długo nie wypowiadał się na temat wojny i nie zdradzał, co działo się, gdy rozpoczął się atak. Po pewnym czasie Kędziora razem z żoną zostali ewakuowani z terytorium Ukrainy. W rozmowie z "Foot Truckiem" pierwszy raz zabrał głos o całej sytuacji.

Kędziora o wojnie na Ukrainie. Pierwszy raz zabrał głos

Reprezentant Polski skorzystał z tego, że FIFA i UEFA pozwoliły na to, by piłkarze z Rosji i Ukrainy podpisali umowy z innymi klubami. Tomasz Kędziora trafił na Bułgarską, skąd wyjeżdżał za granicę. Nie ukrywał, że na początku nie usłyszał, co się dzieje, a o wszystkim uświadomiła go jego żona.

NIE PRZEGAP! Aleksandar Vuković sprowokował kibiców przed Lech - Legia. Kilka słów wywołało burzę, zarzucają mu brak klasy

- O piątej rano obudziły nas wybuchy. Żona mnie obudziła, bo ja nie usłyszałem. Podszedłem do okna i wtedy się zaczęło. Nie wiadomo było, co robić. To było takie... A może raz coś się stało i nie będzie więcej. Takie były myśli, żeby za szybko nie reagować - mówił Kędziora w programie "Foot Truck".

Sonda
Lech Poznań vs Legia Warszawa - kto wygra?

Kędziora w "Foot Trucku". Kiedy oglądać?

Wywiad Tomasza Kędziory w programie "Foot Truck" będzie miał premierę w piątek, 8 kwietnia o godzinie 23:00. Rozmowę można oglądać na Canal+ Sport.

Tomasz Kędziora najprawdopodobniej wystąpi w sobotnim (9 kwietnia) meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Początek spotkania o godzinie 17:30 na stadionie przy Bułgarskiej. Transmisja w TVP Sport i Canal+Sport.

NIE PRZEGAP! Legia Warszawa jednak zagra w europejskich pucharach? Zaskakująca teoria! Trener Lecha zaskoczył

Wielkie inwestycje dla bezdomnych zwierzaków. Rozbudują Palucha, zbudują „Krainę Kotów”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze