Władimir Kliczko

i

Autor: fot. AP Photo Władimir Kliczko

Szokujące słowa Kliczki! Czeka na koniec wojny i potem wróci na ring?! Mówi o legendarnym rekordzie

2022-04-25 15:32

Od ponad dwóch miesięcy w Ukrainie trwa wojna, a Władimir Kliczko wraz z Witalijem dzielnie wspierają naród w walce z rosyjskim najeźdźcą. Młodszy z braci, choć karierę zakończył pięć lat temu, nie ukrywa, że po głowie chodzi mu powrót między liny. Po ostatnim zwycięstwie Tysona Fury'ego Ukrainiec udzielił interesującego wywiadu niemieckiemu "Bildowi".

Kliczko po raz ostatni w ringu zaprezentował się 29 kwietnia 2017 roku, przegrywając po epickiej batalii z Anthonym Joshuą. Wcześniej z kolei, po wielu latach dominacji, stracił trzy mistrzowskie pasy w starciu z Tysonem Furym. O rewanżu z "Królem Cyganów" mówiło się wielokrotnie, ale ostatecznie do niego nie doszło.

Tyson Fury zgarnął astronomiczną wypłatę. Od tej kwoty zakręci się wam w głowie! Zgubiliśmy się przy liczeniu zer

To jednak nie oznacza, że panowie w przyszłości nie zmierzą się po raz drugi. Młodszy z braci Kliczków jest teraz pochłonięty wojną w Ukrainie, ale w rozmowie z "Bildem" po raz kolejny wspomniał, że po głowie chodzi mu powrót do boksu.

Kliczko pogratulował Fury'emu efektownej wygranej z Dillianem Whyte'em, a przy okazji dodał, że wciąż jest w świetnej formie.

Mike Tyson nie wytrzymał i rzucił się z pięściami na współpasażera! Wszystko się nagrało, brutalne sceny

Tyson Fury szczerze o sportowej emeryturze

- Nauczyłem się, że pomimo wojny nie należy zapominać o normalnym życiu. Bardzo się cieszę z wygranej Fury'ego. Nie chcę obiecywać niczego wielkiego, ale jestem w dobrej formie i jeśli wojna na Ukrainie dobiegnie końca niebawem, to kto wie, może znów zamarzę o pobiciu rekordu George'a Foremana. To jest dla mnie motywacja każdego dnia. Jeśli wojna się skończy, to może znów porozmawiamy na ten temat - zdradził Kliczko.

Foreman odzyskał pas mistrza świata w wieku 45 lat, wygrywając w 1994 roku z Michaelem Moorerem. Kliczko miesiąc temu świętował z kolei 46. urodziny.

Bokserski mistrz napadnięty i okradziony. „Przystawili mi pistolet do głowy”

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze