Piotr Zieliński z cudowną asystą w Serie A

Autor: Eastnews

Serie A: Cudowna asysta Piotra Zielińskiego. Napoli rozbiło Lazio [WIDEO]

2018-02-11 11:59

Piotr Zieliński nabiera rozpędu przed zbliżającym się mundialem w Rosji! Polski pomocnik wykorzystał szansę otrzymaną od Mauricio Sarriego i w sobotnim spotkaniu 24. kolejki Serie A poprowadził Napoli do efektownego zwycięstwa nad Lazio 4:1. Polak zaliczył w tym meczu cudowną asystę.

Zieliński rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Napoli w pierwszej odsłonie męczyło się z Lazio. Graczom z południa Włoch brakowało płynności w grze i precyzji. Znakomite spotkanie rozgrywał też w barwach stołecznej ekipy bramkarz Thomas Strakosha. Albański golkiper skapitulował dopiero w 43. minucie, gdy po centrze z rzutu wolnego, do siatki rzymian piłkę skierował Jose Callejon. Była to bramka wyrównująca, bo już w 3. minucie gola dla gości zdobył Stefan de Vrij.

Maurizio Sarri nie czekał. Tuż po przerwie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polak zmienił Marka Hamsika i dał popis swoich możliwości. Brał udział przy trzecim trafieniu zespołu z Neapolu, a przy czwartym... Tego nie da się opisać. To trzeba zobaczyć. Piłkarska magia.

Dla Piotra Zielińskiego była to pierwsza w tym sezonie asysta w Serie A. Polak może się też pochwalić czterema bramkami.

Napoli - Lazio 4:1 (1:1)
Bramki: Callejon 43, Wallace 54 (s), Rui 56, Mertens 73

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Lorenzo Tonelli, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Allan (81' Marko Rog), Jorginho, Marek Hamsik (46' Piotr Zieliński) - Jose Callejon (85' Christian Maggio), Dries Mertens, Lorenzo Insigne

Lazio: Thomas Strakosha - Wallace, Stefan de Vrij, Stefan Radu - Adam Marusić, Marco Parolo, Lucas Leiva (67' Nani), Sergej Milinković-Savić, Senad Lulić (61' Jordan Lukaku) - Luis Alberto (61' Felipe Caicedo), Ciro Immobile