O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w Wiśle niedziela 5.12 Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie dzisiaj skoki w niedzielę GODZINA 5 grudnia

2021-12-05 3:56
SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj niedziela 19.12 PŚ Engelberg Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w niedzielę 19 grudnia
Autor: Paweł Skraba SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj niedziela 19.12 PŚ Engelberg Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie skoki w niedzielę 19 grudnia

Skoki dzisiaj O której godzinie skoki dzisiaj w Wiśle 5.12 niedzielą Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie dzisiaj skoki w niedzielę 5 grudnia? O której skoki dzisiaj? Pierwszy konkurs PŚ w skokach narciarskich w Wiśle za nami. Niestety skończył się wielkim rozczarowaniem. Polski zespół prowadził, ale po koszmarnym skoku Dawida Kubackiego zleciał z hukiem z podium na dopiero czwarte miejsce. Triumfowali Austriacy przed Niemcami i Słoweńcami. Jak będzie w niedzielę, gdy skoczkowie powalczą w Wiśle w konkursie indywidualnym? Czy kibice doczekają się wreszcie pierwszego w tym sezonie Polaka na podium? O której godzinie skoki dzisiaj 5 grudnia niedziela.

O KTÓREJ SKOKI dzisiaj GODZINA PŚ O Której Skoki w niedzielę 5 grudnia

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Wiśle wygrali Austriacy przed Niemcami i Słoweńcami, którzy w Wiśle na podium stanęli po raz pierwszy. Jak będzie w niedzielę w konkursie indywidualnym? - Nie ma czegoś takiego jak nastawienie na wynik. My skupiamy się na tym, aby wykonać pracę jak najlepiej na progu, a następnie walczyć o metry w powietrzu - powiedział Dawid Kubacki, który wczoraj zawiódł. Skoczył słabo w trudnych warunkach. - Na tyle na ile pozwalają warunki. Na wynik nie ma się dużego wpływu. Trzeba skupić się nad tym, nad czym człowiek ma kontrolę - dodał Kubacki.

PŚ w Wiśle: niedziela, 5 grudnia

  • 15:00 – seria próbna
  • 16:00 – konkurs indywidualny

SKOKI dzisiaj O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w niedzielę PŚ w Wiśle 5.12

Skoki dzisiaj to konkurs indywidualny w Wiśle. Czy doczekamy się pierwszego w tym sezonie PŚ sukcesu? Nie było Polaka na podium ani w Niżnym Tagile, ani w Ruce. Może przełomem stanie się Puchar Świata w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza. Szczerą nadzieję na to ma Apoloniusz Tajner. Prezes PZN i współautor sukcesów Małysza z lat 2001–2003 deklaruje nawet, że postawiłby na to pieniądze. - Było już tak słabo, że wreszcie powinno być lepiej. Wszyscy byli zaskoczeni tym, co się działo w poprzednich konkursach. Można przypuszczać, że skoczkowie byli przemęczeni ostatnim etapem przygotowań przed zimą. Dał się zauważyć brak świeżości. A gdy jej brak, zaburza się technika skoku, a to z kolei zaczyna mieszać w głowie zawodnika. Ale nasi skoczkowie tę świeżość będą nabywać. Powinno się to zacząć już teraz, w Wiśle - mówi prezes Apoloniusz Tajner.

O której godzinie skoki dzisiaj 5.12 niedziela Skoki w niedzielę GODZINA

Polscy skoczkowie narobili apetytów na dobry występ i sukces w konkursie drużynowym. Prowadzili i wydawało się, że skończą przynajmniej na podium, ale bardzo nieudany skok Dawida Kubackiego w drugiej serii sprawił, że nasza drużyna zajęła dopiero czwarte miejsce. - Warunki nie były miarodajne. Skaczesz dobry skok i lądujesz na 116. metrze, to nie jest fajne. Ale takie są skoki, czasami mamy parszywą robotę, a czasami piękną - komentował Kamil Stoch. Po pierwszej serii Polacy mieli prawo myśleć nie tylko o podium, ale również o zwycięstwie. Tracili tylko 3,4 pkt do Austriaków. - Jest niedosyt, uważam, że zasłużyliśmy na podium. Jako drużyna zrobiliśmy dzisiaj dobrą robotę. Totalny niefart w przypadku Dawida. Nie jesteśmy w idealnej formie. Gdybyśmy byli, to byśmy sobie poradzili. Dzisiaj potrzeba było tego szczęścia, ale go zabrakło - dodał Kamil Stoch.

O KTÓREJ SKOKI dzisiaj w niedzielę PŚ w Wiśle O KTÓREJ dzisiaj SKOKI 5 grudnia

Dla Adama Małysza skocznia w rodzinnej Wiśle ma szczególne znaczenie. Przed przebudową, gdy miała profil K105, wywalczył na niej tytuł mistrza Polski 1997. Na nowym obiekcie to właśnie on oddał skok inauguracyjny we wrześniu 2008 r. i zaraz potem wywalczył tytuł mistrza Polski na igelicie. Triumfował też w letnich MP i konkursie GP w roku 2010. – Ta skocznia jest trudna technicznie. Gdy wieje wiatr z tyłu albo gdy popełnia się błąd przy odbiciu, to skocznia nie pomoże. Nie wybacza błędów. Ale kto poradzi sobie na tej skoczni, poradzi sobie też na innych. Ja skakałem tutaj niewiele, ale chyba nie była dla mnie zła – mówił ze śmiechem Małysz. Oby tylko imprezy nie zakłócił silny wiatr.

O której dzisiaj skoki 5.12 niedziela PŚ Wisła O której skoki w Wiśle

Puchar Świata w Wiśle. Na niedzielę 5 grudnia zaplanowano konkursu indywidualny. Początek pierwszej serii o godzinie 16. Transmisja TV na antenach Eurosportu 1, TVP 1 i TVP Sport.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze