Bartłomiej Marszałek

Autor: Adam Bajkowski / Forum Bartłomiej Marszałek

Sukces w motorowodnej Formule 1 H2O. Bartek Marszałek znów na podium

2024-06-19 0:05

Bartłomiej Marszałek (40 l.) po raz pierwszy w tym roku wskoczył na podium motorowodnej Formuły 1 H2O. Zajął trzecie miejsce w wyścigu o Grand Prix Włoch u wybrzeży Olbii na Sardynii. Dzień wcześniej w tzw. wyścigu sprinterskim zajął 4. miejsce w swojej grupie.

Krótko po starcie polski motorowodniak zajmował siódmą pozycję, ale dobrze przygotowana łódka pozwoliła mu przesuwać się coraz bliżej czoła, gdy rywale mieli problemy z silnikami. Jeden z nich, Szwed Erik Stark nie ukończył wyścigu i spadł w klasyfikacji generalnej z pierwszej na trzecią lokatę.

Marszałka juniora wyprzedzili tylko Kanadyjczyk Rusty Wyatt i Francuz Peter Morin. Mistrzostwa F1H2O osiągnęły półmetek. Do rozegrania pozostały trzy wyścigi. Najbliższy to GP Chin w październiku.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Rusty Wyatt (77 pkt) przed Szwedem Jonasem Anderssonem (63), a Marszałek jest piąty z dorobkiem 48 pkt.