Super Sportowiec Maja: Mistrz olimpijski rekomenduje Aleksandra Śliwkę

2021-06-09 8:26
Siatkówka, Zaksa Kędzierzyn, Liga Mistrzów, finał, siatkarze, Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Paweł Zatorski, Ben Toniutti
Autor: Instagram/kuba.kochan Siatkarze Zaksy celebrują triumf w Lidze Mistrzów

Takiego sukcesu w klubowej siatkówce nie mieliśmy od 43 lat. Nic dziwnego, że majowe zwycięstwo Zaksy Kędzierzyn w Lidze Mistrzów już przeszło do kronik i będzie przez lata wspominane – aż do... kolejnego triumfu polskiego zespołu w tych rozgrywkach. Także nazwisko najlepszego siatkarza finału z Itasem Trentino (3:1) Aleksandra Śliwki na stałe znalazło się w annałach volleya. Przyjmujący kędzierzynian jest więc automatycznie mocnym kandydatem w plebiscycie „Super Expressu” na SuperSportowca maja. Decyzja w Waszych rękach, to Czytelnicy wybiorą zwycięzcę.

Doskonałą rekomendację wystawia Śliwce legenda polskiej siatkówki, mistrz olimpijski i mistrz świata, były trener reprezentacji Ryszard Bosek. – Obserwuję tego chłopaka od dawna i bardzo cieszy mnie, jak bardzo poszedł w górę w ostatnich latach. Jeszcze niedawno był juniorem, a tu został MVP w takim finale jak Liga Mistrzów – mówi nam Bosek. – Podoba mi się też jego charakter. Widzę, że pracuje nad elementami, które wcześniej miał gorsze, i za to go cenię. Nie demonstruje jedynie mocnych stron, ale poprawia to, z czym sobie gorzej radził. Olek lubi techniczne zagrywki, na przykład charakterystyczne dwuręczne obijanie bloku. To jest zagranie kontrowersyjne, bo mało siatkarskie, ale bywa bardzo skuteczne – analizuje jeden z najlepszych przyjmujących w historii.

Czy Śliwka znajdzie się w składzie na Tokio? Bosek nie ma wątpliwości: – Z mojego punktu widzenia ma pewne miejsce w dwunastce na igrzyska.

Aleksander Śliwka po triumfie Zaksy w Lidze Mistrzów: Pękamy z dumy

Tymczasem Śliwka bierze udział w kolejnym prestiżowym turnieju z kadrą, chociaż sam wynik w Lidze Narodów nie będzie najważniejszy. Liczy się dobre przygotowanie do igrzysk olimpijskich w Tokio, a LN to etap na tej drodze. Na razie przyjmującego Zaksy obejrzeliśmy w Rimini w pełnym wymiarze w spotkaniach ze Słowenią (1:3, 13 pkt) i USA (3:0, 9 pkt). Kolejne mecze Biało-Czerwoni grają z Bułgarią (środa 9.06 o 19.30), Holandią (czwartek 10.06 o 21.00) i Brazylią (piątek 11.06 o 21.00).

Jak zagłosować na Aleksandra Śliwkę? Wystarczy wejść na TĘ STRONĘ, zaznaczyć jego nazwisko i zostawić dane w formularzu. Warto to zrobić, ponieważ jedna osoba spośród głosujących zostanie nagrodzona aż dwoma tysiącami złotych!

Głosowanie na SuperSportowca Maja trwa od 1 do 12 czerwca. Zwycięskiego zawodnika bądź zawodniczkę ogłosimy 14 czerwca. Nagrodzonego głosującego przedstawimy 15 czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze