Sylwester Wilk: Kim jest uczestnik Tańca z Gwiazdami i Ninja Warrior?

2020-03-13 18:01 MD
Sylwester Wilk
Autor: Instagram / wilktrenuje Sylwester Wilk

Kim jest Sylwester Wilk, który jest uczestnikiem show Taniec z Gwiazdami i byłym uczestnikiem "Ninja Warrior"? Jest sportowcem, którego historia pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać - nawet jeżeli w życiu dochodzi do olbrzymich tragedii, których nie da się w żaden sposób przewidzieć. Mimo utraty nogi w poważnym wypadku motocyklowym cieszy się pełnią życia i planuje start w paraolimpiadzie. Teraz można go oglądać w Tańcu z Gwiazdami.

Sylwester Wilk jest jednym z uczestników Tańca z Gwiazdami 2020. Ma już za sobą pierwszy występ na parkiecie. Trzeba podkreślić, że zebrał znakomite recenzje. "Bardzo pozytywne zaskoczenie", "Jeden z trzech najlepszych tańców w pierwszym odcinku", "Pięknie, z gracją" - to kilka opinii widzów. Teraz czeka go występ w odcinku Tańca z Gwiazdami w piątek 13 marca. Jak sobie poradzi?

Sylwester Wilk - wypadek

Sylwester Wilk urodził się w maju 1996 roku, więc rocznikowo ma 24 lata. Jako 23-latek przeżył dramatyczną przygodę - wypadek motocyklowy, który uwarunkował resztę jego życia. Mężczyzna stracił nogę. O feralnej chwili opowiadał na Instagramie następująco: - Wracałem z pracy. Jadąc Tamką w dół, zobaczyłem samochód parkujący równoległe po prawej stronie. Była to droga trzypasmowa jednokierunkowa, więc dla bezpieczeństwa zjechałem na lewy pas, oddalając się od potencjalnego zagrożenia. Gdy byłem już dość blisko, samochód nagle odbił w lewo i zmienił pas, ustawiając się prostopadle do kierunku jazdy. - 10 sekund po wypadku stała nade mną osoba z telefonem i dzwoniła po karetkę. Nie więcej jak 30 sekund później klęczał przy mnie kolejny mężczyzna, który powiedział, że jest ratownikiem. Wziął od kogoś pasek i zaczął uciskać nogę pod kolanem. Inna dziewczyna podłożyła mi torebkę pod głowę i trzymając mnie za rękę, cały czas ze mną rozmawiała. Jej koleżanka w tym czasie zadzwoniła do moich rodziców.  Jestem przekonany, że tych kilka osób uratowało mi życie. Bez ich natychmiastowej reakcji mogłem się wykrwawić na miejscu. Plus jest taki, że żyję. Mimo wszystko, nie poddaję się i zamierzam dalej walczyć o swoje.

Zobacz także: Kim jest Edyta Zając?

Sylwester Wilk - kim jest?

Sylwester Wilk ma na swoim koncie osiągnięcia sportowe - to mistrz Polski młodzików w biegu na 800 metrów. Ma na swoim koncie także m.in. złoty medal Runmageddonu. W przeszłości był uczestnikiem programu "Ninja Warrior" a obecnie bierze udział w "Tańcu z Gwiazdami". Jak sam przyznał, to dla niego spore wyzwanie, m.in. ze względu na protezę. Problemy życiowe nie przeszkadzają jednak Wilkowi snuć planów o starcie w charakterze biegacza na paraolimpiadzie. Mężczyzna ponadto otwarcie przyznał, że znajdował się w stanie uzależnienia od alkoholu, narkotyków i leków, ale wyszedł z tego. Teraz zamierza się spełniać i chwytać każdy dzień.

A w miłości? Nic nie wiadomo o tym, żeby 24-latek miał partnerkę.

Zobacz także: Kim jest Tomasz Oświeciński?

Sylwester Wilk - Instagram

Sylwester Wilk prowadzi swój profil na Instagramie, na którym dzieli się różnymi rzeczami z obserwującymi go użytkownikami. Profil zrzesza około sześciu tysięcy obserwujących. Możemy się na nim zapoznać m.in. z treningami Wilka przygotowującymi do podjęcia paraolimpijskiego wyzwania.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Najgorsze za mną. Teraz już z górki. #proteza już prawie opanowana. W mojej drodze po sukces mogę sobie pozwolić na coraz trudniejsze ćwiczenia. Ale czy na pewno trudniejsze? Szczerze?! Może wygląda to fajnie, ale nie jest to jakiś super wyczyn. Wiecie co było wyczynem? Pierwsze spionizowanie po amputacji. Pierwsze podniesienie amputowanej nogi. Pierwszy ruch kolanem. Pierwsze posiedzenie w toalecie... tak, prawie straciłem wtedy przytomność. Pierwsza kąpiel w szpitalu. Mokrym ręcznikiem. Pierwsze schody. Pierwsze wsiadanie do samochodu. Pierwsze kroki w protezie. Noce pełne łez. Zarówno tych z bólu fizycznegi jak i psychicznego. A teraz? Chodzenie. Martwy ciąg. Martwy ciąg na jednej nodze. Orbitrek. Ćwiczenia na stabilizację. To już umiem. Umiałem przed wypadkiem. Kwestia przystosowania się do nowej sytuacji. Jestem mega pozytywnie nastawiony na dalszy trening. Czekam na kolejne, coraz trudniejsze ćwiczenia. Ból po mału znika, a więc to tylko kwestia czasu. W tym całym zamieszaniu pamietam o jednej bardzo ważnej rzeczy - wszystko co osiągnąłem do tej pory zawdzięczam Wam! Ludziom, którzy mnie wspierają na codzień. Jesteście dla mnie niekończącym się źródłem motywacji. To nie tylko mój sukces. TO NASZ SUKCES 💪 #rehabilitacja #paraolimpiada #amputacja #amputee #amputation #sport #fighter #runner #crossfit #training #trening #razemdlawilka #razemmożnawszystko Post udostępniony przez Sylwester Wilk (@wilktrenuje)
Najnowsze