Igrzyska Olimpijskie w Tokio

i

Autor: AP PHOTO Igrzyska Olimpijskie w Tokio

To już przesądzone: na igrzyskach w Tokio sportowcy będą codziennie testowani na Covid-19

2021-04-28 15:41

Potwierdzają się doniesienia japońskiej agencji Kyodo News sprzed paru dni na temat zaostrzenia przepisów sanitarnych dla sportowców uczestniczących w letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio. Międzynarodowy Komitet Olimpijski oraz organizatorzy poinformowali w środę o nowych obostrzeniach. Wszyscy uczestnicy igrzysk będą codziennie poddawani testom na Covid-19. Ostatnie wzrosty liczby zakażeń w Japonii przyczyniły się do zmiany pierwotnych założeń reżimu sanitarnego.

Początkowo zakładano, że testy będą przeprowadzane co cztery dni. Decyzję komitetu organizacyjnego przekazano MKOl, który ma odpowiadać za jej przestrzeganie. W środę podczas posiedzenia komitetu organizacyjnego ustalono także, że uczestnicy zawodów będą musieli przejść dwa testy na obecność koronawirusa przed przybyciem do Japonii. Główny doradca medyczny japońskiego rządu Shigeru Omi zaapelował, aby jak najszybciej omówić sytuację związaną z rozwojem infekcji w samym Tokio i kilku innych departamentach oraz ocenić wydolność systemu opieki szpitalnej, który jest na granicy skuteczności. Potwierdzono także, że ostateczna decyzja o tym, czy japońscy kibice będą mogli przebywać na trybunach podczas igrzysk olimpijskich w Tokio zapadnie dopiero w czerwcu. Jak stwierdzono, została ona na razie odroczona, gdyż "pandemia Covid-19 stale się rozszerza".

Konferencja dotycząca bezpieczeństwa sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi

Bez japońskich widzów?

Szefowa komitetu organizacyjnego Seiko Hashimoto przyznała, że zależy jej na obecności kibiców na trybunach, ale zdaje sobie sprawę, że może to być bardzo trudne. „Naszym celem jest oczywiście goszczenie fanów sportu, ale ze względu na konieczność walki z wirusem nie wolno nam w żaden sposób przeciążać służb medycznych, które dodatkowo będą musiały się zajmować ludźmi na trybunach" – powiedziała Hashimoto.

Kiedy powrót kibiców na stadiony? Luzowanie obostrzeń potwierdzone, jest konkretna data!

Stan wyjątkowy

Już wcześniej podjęto decyzję o zakazie przyjazdu do Japonii kibiców z zagranicy. Od niedzieli Tokio i trzy inne departamenty Japonii zostały objęte trzecim stopniem stanu wyjątkowego, który przewiduje całkowity zakaz organizacji m. in. imprez sportowych. 

Sonda
Czy stadiony powinny zostać znów otwarte dla kibiców?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze