Tragiczna śmierć 21-letniej zawodniczki. Zginęła po wypadku na zawodach

2021-09-21 17:36
Eszter Jeles
Autor: Facebook / Magyar Lovaregylet Eszter Jeles

O tym, że sport potrafi być niebezpieczny, przekonujemy się częściej, niż byśmy chcieli. Niestety, po raz kolejny docierają do nas informacje o śmierci młodej zawodniczki, która całą karierę miała jeszcze przed sobą. Na zawodach jeździeckich w Stambule ledwie 21-letnia Eszter Jeles spadła z konia i doznała urazu głowy. Mimo prób lekarze nie zdołali jej uratować.

Wiele dyscyplin sportu można uznać za niebezpieczne dla zdrowia i życia zawodników. Mało komu jednak, myśląc o sporcie mogącym nieść ze sobą duże ryzyko, przychodzi do głowy jeździectwo. Zapominamy, że w dyscyplinie tej kontakt zwierzęcia z człowiekiem nie zawsze jest idealny, a upadek z grzbietu konia może zakończyć się tragicznie, tak jak miało to miejsce w przypadku ledwie 21-letniej węgierskiej zawodniczki Eszter Jeles. Młoda kobieta udała się na zawody jeździeckie w Stambule, które odbywały się 5 września. Do wypadku doszło na torze Veliefendi – koń Eszter upadł, przez co 21-latka spadła z niego i uderzyła głową o podłoże, doznając ciężkich obrażeń. Mimo operacji i starań lekarzy młoda zawodniczka po kilkunastu dniach przebywania w szpitalu zmarła.

Adam Małysz zareagował na koniec kariery Schlierenzauera. Wzruszające słowa, piękne pożegnanie

 - Z głębokim bólem i drżącym sercem ogłaszamy, że Eszter Jeles nie żyje. Jej organizm nie był w stanie poradzić sobie z urazem spowodowanym wypadkiem dwa tygodnie temu. Esti była bohaterką, oddając życie za wyścigi konne. Pamięć o Tobie na zawsze pozostanie w naszych sercach – czytamy w poście serwisu Magyar Lovaregylet, który poinformował o śmierci 21-latki.

QUIZ. Tajemnice gwiazd polskiego sportu

Pytanie 1 z 10
Justyna Żyła jest spokrewniona z jednym ze skoczków narciarskich. Jest nim:
Justyna Żyła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze