Adam Małysz zareagował na koniec kariery Schlierenzauera. Wzruszające słowa, piękne pożegnanie

2021-09-21 16:39
Adam Małysz, Simon Ammann, Gregor Schlierenzauer
Autor: Marek Żochowski

Adam Małysz to z pewnością jedna z legend skoków narciarskich nie tylko w Polsce, ale i na świecie. „Orzeł z Wisły” postanowił skomentować zakończenie kariery Gregora Schlierenzauera, czyli zawodnika, który także odcisnął trwałe piętno na tej dyscyplinie sportu.

Adam Małysz przez lata wprawiał w osłupienie kibiców z całego świata swoimi wyczynami na skoczniach. W swoim dorobku ma medale we wszystkich najważniejszych zawodach narciarskich świata. Jednak jeszcze za czasów startów „Orła z Wisły” na arenie międzynarodowej pojawił się zawodnik, którego osiągnięcia w tej dyscyplinie nie odbiegają aż nadto od tego, czego dokonał Małysz. Gregor Schlierenzauer, choć nie osiągał takich sukcesów indywidualnych jak Małysz, swego czasu dominował w skokach narciarskich w sposób niespotykany, a jeden z jego rekordów może przetrwać nienaruszony przez całe lata. Austriak aż 53 razy stawał na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. Drugi jest Matti Nykaenen (46), a na trzecim miejscu ex aequo Adam Małysz i Kamil Stoch (39). Tym samym Stoch jest najlepszym czynnym zawodnikiem w tej klasyfikacji, ale trudno wyobrazić sobie, by zdołał on dogonić Schlierenzauera, mając już 34 lata.

To oficjalny koniec! Legenda skoków mówi pas. Schlierenzauer zakończył karierę!

Warto odnotować właśnie fakt, że gdyby nie kontuzje, to wyniki Austriaka mogły być jeszcze bardziej oszałamiające. Swoją ostatnią wygraną w zawodach PŚ zanotował on w… 2014 roku jako 24-latek! To właśnie problemy zdrowotne sprawiły jednak, że mając teoretycznie najlepsze lata kariery przed sobą, nie śrubował on swoich rekordów, a jedynie walczył o możliwość startów z własnym organizmem. Przez ostatnie lata Gregor Schlierenzauer był cieniem siebie z wcześniejszych sezonów i choć końca jego kariery mogliśmy się spodziewać, to i tak jest to wielki cios dla tej dyscypliny. Teraz na pożegnalny wpis zdecydował się także Adam Małysz.

Wyszło na jaw, co zmieniło się u Karoliny Małysz po ślubie. Dla wielu to trudny i stresujący moment

Zobacz nieznane zdjęcia ze ślubu Adama i Izy Małysz! Kliknij w galerię poniżej:

Adam Małysz komentuje koniec kariery Schlierenzauera

Koniec kariery takiego zawodnika jak Gregor Schlierenzauer, choć przez niektórych spodziewany i tak jest wielkim, smutnym wydarzeniem. Zdaje sobie sprawę z tego inna legenda skoków narciarskich, Adam Małysz. Polak postanowił skomentować to na swoim profilu na Instagramie. - Swoją karierę zakończył oficjalnie świetny skoczek narciarski Gregor Schlierenzauer. Gregor! Będzie cię brakowało w tym sportowym świecie, ale życzę Ci spełnienia marzeń i powodzenia w realizacji kolejnych celów – napisał Adam Małysz.

Sonda
Czy Adam Małysz to najwybitniejszy polski skoczek w historii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze