Gregor Schlierenzauer

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express

To oficjalny koniec! Legenda skoków mówi pas. Schlierenzauer zakończył karierę!

2021-09-21 10:52

Wtorkowe przedpołudnie przyniosło niespodziewaną informację w świecie skoków narciarskich. Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii, rekordzista pod względem zwycięstw w Pucharze Świata, Gregor Schlierenzauer zakończył karierę! Wybitny Austriak powiedział "pas" w wieku 31 lat. Skoczek w obszernym tekście wyjaśnił powody takiej decyzji.

Gregor Schlierenzauer to bez wątpienia żywa legenda skoków narciarskich. W historii tej dyscypliny sportu zaczął zapisywać się już jako młody zawodnik. Jego pierwszymi poważnymi skalpami były złote medale na mistrzostwach świata w 2007 i 2009 roku zdobyte wraz z drużyną. Na najwyższym stopniu podium stanął również podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. Również razem z kolegami.

Justyna Żyła zrobiła to szybko i dała się obfotografować. Co za widok! [ZDJĘCIA]

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę. Szok w świecie skoków

Później przyszedł czas na sukcesy indywidualne. W 2011 roku w Oslo został mistrzem świata na dużej skoczni, dwukrotnie wywalczył Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a także dwukrotnie wygrywał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. A to i tak tylko skrawek jego bogatej kolekcji trofeów. Schlierenzauer przez trzy sezony dominował w skokach i rzadko kiedy schodził z podium.

Marcelina Ziętek zadziwiła fanów. Ukochana Piotra Żyły powiedziała o ślubie i dziecku

Wielkie wrażenie może robić przede wszystkim liczba zwycięstw w Pucharze Świata. Schlierenzauer jest niekwestionowanym rekordzistą, bo aż 53 raz stawał na najwyższym stopniu podium. Tym samym w tyle zostawił takie legendy jak Matti Nykanen, Adam Małysz, czy Janne Ahonen. Niestety na przeszkodzie do kolejnych sukcesów stanęły kontuzje.

Sonda
Czy Stoch zdobędzie Kryształową Kulę w sezonie 2021/22?

Schlierenzauer wyjaśnił, dlaczego kończy karierę. Obszerny wpis

Od sezonu 2015/16 na próżno było szukać Austriaka na czołowych miejscach. Choć wielu spodziewało się, że Schlierenzauer zdecyduje się zakończyć karierę, jego decyzja i tak jest szokiem. - Przez poprzednich piętnaście lat wyczynowy sport ze wszystkimi wzlotami i upadkami trzymał mnie w ruchu, sprawdzał do granic, odciskał piętno - czytamy we wstępie obszernego pożegnania.

- Jestem przepełniony dumą i radością, bo mogłem spełniać swoje marzenia. Będąc wyczynowym sportowcem, rozwijałem się jako człowiek, miałem szansę poznać wspaniałe osobowości i te niezliczone, niezwykłe chwile oraz wspomnienia pozostaną na zawsze w moim sercu - kontynuuje. - Ten ogień, który zawsze we mnie płonął, teraz zabiera mnie do podjęcia nowych wyzwań. Odwracam stronę i zaczynam nowy rozdział życia pełen pasji, ciekawości i ochoty do działania. Dziękuję za wszystko. Bądźcie bezpieczni i szczerzy wobec samych siebie. Nie mówię do widzenia, tylko do zobaczenia - zakończył Schlierenzauer.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze