Jakub Zarychta

i

Autor: Facebook / PSV Łódź Jakub Zarychta

przykra informacja

Tragiczne wieści z Łodzi. Nie żyje młodziutki bramkarz, zmagał się z okrutną chorobą

2023-05-19 11:51

Do niesłychanej tragedii doszło w Łodzi. Zmarł młody bramkarz drużyny PSV Łódź Jakub Zarychta. 14-latek kibicował ŁKS-owi i marzył o wielkiej karierze, ale nie zdołał poradzić sobie z chorobą jaka go spotkała – Zarychta zmarł na nowotwór.

Jakub Zarychta był młodym, obiecującym bramkarzem. Trenował i grał w PSV Łódź, ale był także powoływany do kadr młodzieżowych województwa łódzkiego U-13 oraz U-14. W 2021 roku został wybrany najlepszym bramkarzem zawodów SGB Cup 2021. Jego marzenia o zawodowej karierze przerwała jednak choroba – Zarychta cierpiał na nowotwór mózgu. 14-latek trafił do szpitala, gdzie leczony był chemioterapią – niestety, nie przynosiła ona spodziewanych skutków.

Zmarł młody bramkarz łódzkiej drużyny. Ogromna tragedia

Jak możemy dowiedzieć się z mediów społecznościowych, Jakub Zarychta zmarł 16 maja. Tak PSV Łódź pożegnało swojego zawodnika. – Kuba Zarychta. Byłeś nr 1 w naszych sercach będziesz na zawsze. Cała piłkarska rodzina PSV Łódź łączy się w bólu – czytamy na profilu klubu na Facebooku.

 – Walczył długo z chorobą. Niestety, nie wyszedł z tej walki zwycięsko. To był utalentowany bramkarz, w wielu ogólnopolskich turniejach był wybierany na najlepszego zawodnika na swojej pozycji. Trafił także do reprezentacji województwa łódzkiego w swojej kategorii wiekowej – powiedział Mariusz Rachubiński, trener PSV Łódź, w rozmowie z portalem „Pabianice nasze miasto”.

PKO Ekstraklasa Raport 15.05
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze