Leandro Lo

Autor: Instagram/leandrolojj Leandro Lo

Wielka tragedia

Wielki mistrz śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Ogromna tragedia, 33-latek zmarł w szpitalu

2022-08-08 7:37

Sport zna wiele tragicznych historii, przez które tracił największych mistrzów. Niestety okrutny los dopisał kolejny rozdział dramatycznych wydarzeń, a związane są one ze śmiercią jednego z najbardziej utytułowanych postaci w sportach walki. W wieku 33 lat zmarł Leandro Lo, legenda brazylijskiego jiu-jitsu. Mistrz został śmiertelnie postrzelony w głowę przez policjanta.

W jiu-jitsu trudno znaleźć drugą tak wielką postać jak reprezentant Brazylii, Leandro Lo. Zawodnik przez wiele lat dominował w swojej dyscyplinie sportu i jego galeria z medalami była niebywale pokaźna. Swój pierwszy mistrzowski tytuł zdobył w 2012 roku, startując w kategorii do 76 kilogramów. Przez siedem kolejnych lat na każdych mistrzostwach stawał na podium.

To co zrobił Lewandowski po meczu obiegło cały świat. Kibice się nie powstrzymali, wystarczyła chwila

Leandro Lo śmiertelnie postrzelony przez policjanta. Ogromna tragedia

Pięciokrotnie zdobywał również puchar świata, a równych sobie nie miał także na mistrzostwach panamerykańskich. Niestety piękna przygoda Leandro Lo została brutalnie przerwana. Jak przekazał Agencji Reuters prawnik legendy sportu, Brazylijczyk zmarł w szpitalu w konsekwencji postrzału w głowę. Śmiertelny strzał oddał policjant.

Wielka wygrana Polaka na UFC! Pokazał moc i zaserwował rywalowi potężny nokaut

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona

W mediach krążą dwie wersje dramatycznych wydarzeń. Według informacji "Globo Esporte" do zdarzenia miało dojść w niedzielny poranek w jednym z barów w Sao Paulo. Leandro Lo miał się wdać w sprzeczkę z funkcjonariuszem, który był po służbie. Kłótnia przybrała fatalnego obrotu spraw i policjant wyjął broń i postrzelił mistrza w głowę.

Inne informacje mówią, że do zajścia doszło podczas koncertu. Wiadomo natomiast, że Leandro Lo błyskawicznie został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze próbowali ratować jego życie. Niestety obrażenia po postrzale okazały się zbyt duże i medycy nie zdołali uratować wielkiego mistrza. Leandro Lo zmarł w wieku 33 lat.