Wybory 2020: Włodzimierz Lubański zdradził, na kogo będzie głosował [WIDEO]

2020-07-04 17:24 Marcin Ciechański
Włodzimierz Lubański
Autor: Cyfrasport Włodzimierz Lubański

Włodzimierz Lubański, który od wielu lat mieszka w Belgii, z uwagą śledzi to, co dzieje się w Polsce. Dlatego też zamierza oddać głos w drugiej turze wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Co więcej, w sieci pojawiło się wideo, gdzie były reprezentant Polski wskazał swojego kandydata.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbyła się 28 czerwca. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, Andrzej Duda uzyskał 43,5 procent głosów, natomiast Rafał Trzaskowskio - 30,46 procent. Kandydaci prowadzą teraz kampanię przed drugą turą, którą zaplanowano na 12 lipca. Już wiadomo, kogo z tej dwójki poprze były reprezentant Polski w piłce nożnej Włodzimierz Lubański.

Wybory 2020: Andrzej Duda obiecał odbudowę stadionu

- Zawsze grałem w drużynie, która łączyła Polaków. Dzisiaj jest wiele nieporozumień w polityce i niejasności. Ja w tych wyborach oddam głos na Rafała Trzaskowskiego, który chce nas łączyć - poinformował Lubański. Nagranie pojawiło się na twitterowym koncie Krzysztofa Liska, które jest koorydnatorem kampanii Trzaskowskiego poza granicami Polski.

Lubański to wybitny reprezentant Polski, który w trakcie kariery piłkarskiej grał między innymi w Górniku Zabrze i Lokeren. W swoim dorobku ma siedem mistrzostw Polski, sześć Pucharów Polski, wicemistrzostwo Belgii czy występ w finale Pucharu Zdobywców Pucharów. W reprezentacji Polski w latach 1963-1980 rozegrał 75 meczów i strzelił 48 goli. W 1972 roku wywalczył mistrzostwo olimpijskie.

Najnowsze