Wybory 2020: Andrzej Duda obiecał odbudowę stadionu Górnika Wałbrzych

2020-07-04 16:38 Marcin Szczepański
Andrzej Duda
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Doczekaliśmy się czasów, że inne kraje mogą nam zazdrościć pięknych i nowoczesnych stadionów, które spełniają światowe standardy. Teraz zanosi się, że doczekamy się kolejnego obiektu. Podczas spotkania z wyborcami prezydent Andrzej Duda zadeklarował pomoc w odbudowie stadionu Górnika Wałbrzych.

Przypomnijmy, że Górnik Wałbrzych w Ekstraklasie spędził sześć sezonów. Zadebiutował w niej w 1983 roku, a pożegnał w 1989 roku. W lidze zespół zajął szóste miejsce - najwyższe w historii. Ponadto dwa razy zagrał w finale Pucharu Polski. W tabeli wszech czasów polskiej ligi zespół zajmuje 46. miejsce. Jednak ostatnie lata nie były już tak owocne dla tej ekipy. Przed rokiem były występy w czwartej lidze. Jednak trudna sytuacja finansowa spowodowała o rezygnacji na tym poziomie. W tej sytuacji ostatnie rozgrywki to już były występy na poziomie A klasy.

Eintracht Frankfurt chce nastolatka z Polski. Czy Bartosz Białek zmieni klub?

Podczas spotkania z wyborcami prezydent mówił o odbudowie stadionu. To oczywiście inwestycja, które może być zaplanowana w ciągu najbliższych lat. - W Wałbrzychu jest wielka ambicja, aby odbudować stadion Górnika Wałbrzych. Doskonale z mojej młodości znam czasy, gdy Górnik grał w pierwszej lidze. Nadszedł czas, aby to miasto miało drużynę, która może rywalizować z najlepszymi - przyznał prezydent Duda.

Przemysław Płacheta jak rakieta! Pomocnik Śląska Wrocław to najszybszy piłkarz Ekstraklasy

Czy to oznacza, że stadion Górnika zostanie zmodernizowany? Przypomnijmy, że Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów apelował do Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha, aby część środków finansowych od rządu dla samorządów przekazać na remont stadionu Górnika. Mowa o kwocie 24,5 mln zł, które ma dostać miasto Wałbrzych. Dalsza pomoc finansowa ma pochodzić z Ministerstwa Sportu.

Co z Alonem Turgemanem? Czy zostanie w Wiśle? Jego agent nie pozostawia wątpliwości

Najnowsze