Co z Alonem Turgemanem? Czy zostanie w Wiśle? Jego agent nie pozostawia wątpliwości

2020-07-04 13:33 Piotr Koźmiński
Alon Turgeman, Wisła Kraków
Autor: Cyfrasport Alon Turgeman, Wisła Kraków

Alon Turgeman (29 l.) w decydującym dla Wisły momencie sezonu staje na wysokości zadania. Izraelczyk w dwóch ostatnich meczach strzelił trzy gole, dzięki czemu "Biała Gwiazda" zgarnęła sześć punktów. Dorobek Turgemana w Wiśle to 7 meczów i 4 gole, a byłby o wiele bardziej okazały, gdyby nie kontuzja. Umowa wypożyczenia z Austrii Wiedeń wygasa po sezonie. Co będzie dalej z zawodnikiem? Super Express sprawdził jak wygląda sytuacja.

Bramka w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze i dwa trafienia, również na wyjeździe, z ŁKS Łódź. To najnowszy dorobek Turgemana, który strzelanie na polskich boiskach zaczął od bramki z Jagiellonią Białystok. Wcześniej, jeszcze w tym sezonie, rozegrał 8 meczów dla Austrii Wiedeń, dla której strzelił trzy bramki.

Jak wspomniano, dorobek byłby okazalszy, ale przeszkodziła w tym kontuzja stawu skokowego jakiej nabawił się piłkarz z Izraela. Teraz już jednak, jak widać, ze zdrowiem wszystko w porządku. Pytanie natomiast co z jego przyszłością pozostaje otwarte. O to co zamierza Turgeman zapytaliśmy jego menedżera. Ten sprawę stawia bardzo jasno.

Griezmann pogrzebie marzenia Milika? Może być częścią wielkiej wymiany

Super Sport 2 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Menedżerem Turgemana jest Gilad Katzav, który w branży działa razem z bratem, Ronenem. Przejście Turgemana z Austrii Wiedeń do Wisły pilotował właśnie Gilad.

- Sprawa jest bardzo, bardzo prosta. Alon czuje się w Wiśle znakomicie i bardzo chce tu zostać na kolejny sezon - mówi nam Gilad Katzav. - Alonowi podoba się wszystko. Klub, ale i miasto. Ma już w Krakowie wielu przyjaciół, powtarzam, on bardzo chce zostać w Wiśle - mówi jasno izraelski menedżer.

Ale, czy w razie czego, Katzav szuka mu też jednak innego klubu?

Przerażające sceny w lokalu Łukasza Podolskiego. Bandyci dokonali dużych zniszczeń

- Nie. Nie szukam żadnego klubu Alonowi, bo powtarzam: jesteśmy zdecydowani na to, aby został w Wiśle. To po pierwsze, po drugie, widzimy jaki jest ten świat w trakcie pandemii. Niepewny pod wieloma względami. Nie ma więc sensu zmieniać klubu na siłę, skoro zawodnik czuje się tu tak dobrze. Z naszej strony, jak powiedziałem, deklaracja jest jasna. Mam nadzieję, że Wisła dojdzie z Austrią do porozumienia i sprawa zostanie pozytywnie zakończona - mówi Katzav.

Nieoficjalnie mówi się, że cena wykupienia Turgemana to kilkaset tysięcy euro. A wiadomo w jakiej sytuacji finansowej jest krakowski klub.
- Zdaję sobie sprawę z tego, ale wydaje mi się, że porozumienie Wisły z Austrią jest jak najbardziej możliwe. Znam warunki wykupienia, ale nie mieszam się w to, bo to sprawa między klubami. Ze względu na pandemię nie ruszam się teraz z Izraela, ale jeśli jakoś będę mógł pomóc, to pomogę. Bo, jak mówię, widzę Alona w przyszłym sezonie w barwach Wisły - kończy izraelski agent.

Lech Poznań - Legia Warszawa, relacja na żywo, gdzie oglądać

Najnowsze