Gala Mistrzów Sportu

i

Autor: PolsatSport.pl ZRZUT EKRANU Gala Mistrzów Sportu

WZRUSZAJĄCA przemowa na Gali Mistrzów Sportu. Goście z trudem powstrzymywali łzy

2020-01-04 23:19

W sieci przez wiele kolejnych godzin lub nawet dni będzie dyskutowało się na temat tego, czy na nagrodę dla najlepszego sportowca 2019 roku bardziej zasłużył Robert Lewandowski czy Bartosz Zmarzlik. Zanim to żużlowy mistrz świata sięgnął po najważniejszą statuetkę w kraju, piękną i wzruszającą przemowę wygłosiła pani Celina Kukuczka.

To był wieczór pełen emocji i uniesień - nie tylko sportowych, ale i artystycznych. Podczas Gali Mistrzów Sportu w plebiscycie na najlepszego sportowca 2019 roku utworem "Niepokonani" wspomniano legendarnego himalaistę, Jerzego Kukuczkę, który po dziś dzień wspominany jest jako jeden z najwybitniejszych sportowców w tej dyscyplinie!

Krótką rozmowę z jego żoną, panią Celiną Kukuczką przeprowadził Bożydar Iwanow. - Natura bywa rózna. W górach nie zależy nic od człowieka. W górach można być najsilniejszym, najmocniejszym, ale natura może pokazać swoje. Zawsze wierzą, że to ryzyko nie dotyczy ich. Wyruszając w góry powtarzają, że nic złego nie może im się przytrafić - powiedziała.

Pani Kukuczka dodała, że podobnie było także w przypadku legendarnego himalaisty. - Z moim Jerzym było tak samo. Obiecywał mi, że wróci. Powtarzał: Nie martw się. Ja na pewno wrócę do was z tych gór. Cały czas wierzyliśmy w jego słowa. Niestety... pewnego dnia wydarzyło się coś złego i Jerzy nie wrócił z wyprawy - wspominała na antenie Polsatu. Części publiczności z trudem udawało się wstrzymywać łzy.

W dalszej części gali pani Celina wręczyła drugą nagrodę Sport bez barier dla "Fundacji 28 Marzeń - Niepełnosprawni w drodze na szczyt". Pierwszą nagrodę otrzymała Lucyna Kornobys, para-mistrzynią świata w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze