Rozmowa z partnerką Bartosza Zmarzlika

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Rozmowa z partnerką Bartosza Zmarzlika

Gala Mistrzów Sportu WYNIKI. Oto 10 najlepszych sportowców Polski w 2019 roku

2020-01-04 22:37

Za nami kolejna Gala Mistrzów Sportu, na której wybrano najlepszych polskich sportowców 2019 roku! Wybór nie był łatwy, ponieważ wielu zawodników sięgało po wielkie laury. W Warszawie zjawili się mistrzowie świata, Europy, czy czołowe postacie z różnych dyscyplin, w których Polakom udawało się osiągać największe sukcesy. Nagradzani byli jednak nie tylko oni!

Zanim wybrano czołową dziesiątkę minionego roku, nagrody przyznano w kategorii trener roku, drużyna roku czy mecenas sportu. Najlepszym szkoleniowcem została Jolanta Kumor, która doprowadziła Pawła Fajdka do czwartego mistrzostwa świata. Tytuł drużyny roku odebrała za to reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn. Firmą, która najlepiej wspierała sportowców był PKN Orlen.

Wyróżniony nagrodą specjalną został Witold Bańka, były minister sportu i szef WADA. Nagrodę "Serce dla Sportu" odebrał Marcin Gortat w imieniu Fundacji Marcina Gortata "Mierz wysoko". Superczempiona otrzymała natomiast Agnieszka Radwańska. Nagrody wręczono też w kategorii Sport bez barier  - otrzymali je Lucyna Kornobys i Fundacja 28 Marzeń - Niepełnosprawni w drodze na szczyt.

Niedługo później przyznano też nagrody dla najlepszych sportowców 2019 roku. W czołowej dziesiątce znalezły się cztery panie ze sztafety 4x400 metrtów kobiet, które zajęły czwarte miejsce. Na najniższym stopniu podium znalazł się Paweł Fajdek. Zwycięzcą został indywidualny mistrz świata na żużlu, Bartosz Zmarzlik. Tuż za nim znalazł się Robert Lewandowski!

Trener Roku: Jolanta Kumor, trenerka czterokrotnego mistrza świata, Pawła Fajdka
Drużyna Roku: Reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn
Mecenas polskiego sportu: PKN Orlen
Nagroda specjalna: Witold Bańka
Nagroda Serce Dla Sportu: Fundacja Marcina Gortata "Mierz wysoko"
Nagroda Sport bez barier: Lucyna Kornobys
Druga nagroda Sport bez barier: Fundacja 28 Marzeń - Niepełnosprawni w drodze na szczyt
Superczempion: Agnieszka Radwańska