Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Szokująca informacja

Zbigniew Boniek tą informacją zszokował wszystkich! Były prezes PZPN-u powiedział o tym wprost, szczere wyznanie

2023-12-07 22:01

Zbigniew Boniek to były prezes PZPN, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalną postacią w świecie futbolu. 67-latek aktualnie jest wiceprezydentem UEFA, jednak ciekawość czasami jest bardzo duża i wiele osób zastanawia się ile otrzymuje emerytury Boniek, którego wiek wskazuje, że powinien takie świadczenie otrzymywać. Były reprezentant Polski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" odpowiedział na pytanie i mógł tym samym niektórych zszokować.

Zbigniew Boniek przez wiele lat był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, co wiele osób wspomina za bardzo dobry czas dla reprezentacji Polski. Warto jednak przypomnieć, że w przeszłości grał w szeregach takich klubów, jak: Juventus, czy AS Roma. 67-latek z orzełkiem na piersi rozegrał 80 spotkań, jednak po zakończeniu kariery cały czas udzielał się w świecie sportu, aktualnie pełni funkcję wiceprezydenta UEFA, na pewno dużo pomogło mu w tym, że dzięki ciężkiej pracy na murawie jest bardzo rozpoznawalną osobą.

Sonda
Czy reprezentacja Polski wywalczy awans na Euro 2024?

Szczere wyznanie Zbigniewa Bońka! Były prezes PZPN-u powiedział wprost ile otrzymuje emerytury, ta informacja może zszokować

Pomimo tego, że Boniek zajmuje się wieloma rzeczami, to niektórzy zastanawiają się ile otrzymuje emerytury, ponieważ ma do tego świadczenia odpowiedni wiek. 67-latek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział o tym wprost. - Niektórzy ludzie sprawdzają co miesiąc, ile dostaną na emeryturę. Ja nie muszę tego robić, ponieważ nie otrzymuję emerytury. Jednak kiedy osiągniesz wiek 65 lat, niektórzy mogą powiedzieć, że jesteś w zaawansowanym wieku. Dla mnie to nie stanowi problemu. Nadal robię to, co zawsze robiłem - uprawiam trochę sportu, działam w wielu różnych branżach. We Włoszech 65-latek to wciąż młody człowiek - zaznaczył Boniek.

Były reprezentant Polski zdradził, na czym zarabia od 35-lat, prowadzi stajnię i nie tylko. - To jest hobby, które pozwala mi wejść w zupełnie inny świat. Jestem ekspertem w dziedzinie drzew genealogicznych koni. Kupuję konie, (...) analizuję, jaka jest matka, jaki ojciec, czy to połączenie da mi konia o dobrej jakości - przekazał.

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze