Polki, Polskie siatkarki, Polska

Argentyna pokonana, zwycięstwo Polek na koniec cyklu WGP

2013-08-18 14:45

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała w ostatnim meczu World Grand Prix Argentynę 3:2. Dla naszych zawodniczek było to dopiero drugie zwycięstwo w tegorocznym cyklu.

Podopieczne Piotra Makowskiego starcie z Argentyną rozpoczęły bardzo dobrze. Pierwszy set zakończył się wygraną "Biało-Czerwonych" 25:21. W drugiej partii górą były już siatkarki z Ameryki Południowej, które wygrały w takim samym stosunku punktowym.

Kolejne dwie partie przyniosły podobny scenariusz. Świetną grę w trzecim secie pokazały nasze zawodniczki. Przekonujące zwycięstwo 25:12 pozwalało wierzyć, że mecz uda się zakończyć w czterech setach. Na nieszczęście Polek, rywalki wygrały następną partię i doprowadziły do tie-breaka.

W nim górą okazały się być podopieczne Piotra Makowskiego, które wygrały 15:11.