Martyna Łukasik

Autor: Andrzej Szkocki/Polska Press/East News Martyna Łukasik

Dreszczowiec w drugim meczu o mistrzostwo Polski siatkarek. Rezerwowa bohaterką Chemika

2021-04-13 21:44

Wielkie emocje pod siatką w Policach. Chemik przegrywał z Developresem Rzeszów już 0:2 w setach, ale odwrócił losy meczu. Mistrzynie Polski wygrały 3:2 (21:25. 21,25, 25:22, 25:16, 15:13) i wyrównały stan w rywalizacji o złoto na 1:1 (gra się do trzech zwycięstw).

Po dwóch setach policzanki znalazły się pod ścianą, ale wówczas pokazały charakter a trener Ferhat Akbas wyciągnął asa z rękawa. Okazała się nim rezerwowa Martyna Łukasik (22 l.). Atakująca Chemika zagrała tym razem na przyjęciu. Nie tylko zdobyła 16 punktów, ale podniosła mentalnie lekko podłamane koleżanki. Świetnie wspomogła w grze w ataku Jovanę Brakocević-Canzian (26 pkt.). Łukasik została wybrana MVP meczu.

Emocje były do samego końca. W tie-breaku było 11:5 dla Chemika, ale podopieczne Stephana Antigi wyciągnęły na 13:11, później obroniły jeszcze 2 meczbole, ale to ostatecznie to Chemik cieszył się ze zwycięstwa.

Trzeci mecz walki złoty medal w sobotę w Rzeszowie.