Dawid Konarski, Aluron Zawiercie

i

Autor: Radosław Jóźwiak/CYFRASPORT

Siatkarskie puchary w Europie

Historyczny moment polskiego klubu. Pierwszy raz zagra w Lidze Mistrzów, ale... nie w swojej hali

2022-11-08 13:10

W tym tygodniu polskie kluby siatkarskie rozpoczynają zmagania w Lidze Mistrzów. Do udziału w tych rozgrywkach Zaksy Kędzierzyn (dwukrotny triumfator w latach 2021 i 2022) czy Jastrzębskiego Węgla (ubiegłoroczny półfinalista) zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak obecność Aluronu Zawiercie w elicie to już całkowita nowość i powód do wielkiej dumy Jurajskich Rycerzy.

Zawiercianie, którzy w najwyższej klasie męskiej siatkówki w Polsce występują dopiero od 5 lat, zostali brązowymi medalistami PlusLigi w ubiegłym sezonie i właśnie w ten sposób zapracowali na miejsce w Lidze Mistrzów. W czwartek 10 listopada rozegrają historyczne pierwsze zawody w tych rozgrywkach. Jurajscy Rycerze zadebiutują w Lidze Mistrzów CEV meczem grupowym z z Halkbankiem Ankara. Spotkanie zostanie rozegrane w Dąbrowie Górniczej, bowiem zbyt ciasna hala Aluronu w Zawierciu nie spełnia kryteriów ustalonych w europejskich pucharach. – Nasz klub na tyle okrzepł, że czujemy się pewnie w gronie najlepszych zespołów w kraju, a trzecie miejsce w PlusLidze tylko to potwierdza. Jesteśmy gotowi, by rywalizować na najwyższym poziomie – zapewnia prezes klubu Kryspin Baran.

Dominator PlusLigi faworytem Ligi Mistrzów? I to wcale nie Zaksa… „Musimy przygotować się na wielkie boje”

Trener Aluronu ma już złoto Ligi Mistrzów

Zarówno trener Aluronu, prowadzący drużynę od tego sezonu Michał Winiarski, jak i kapitan zespołu Dawid Konarski nie tylko razem zdobywali mistrzostwo świata z reprezentacją Polski, ale mają sporo doświadczeń związanych z Ligą Mistrzów. „Winiar” wygrał ją w barwach włoskiego Trentino, a ze Skrą Bełchatów dwa razy lądował na podium.

Tomasz Fornal zawalczy w FAME MMA?! Reprezentant Polski w siatkówkę pojawił się na FAME 16, postawił sprawę jasno

– Ostatni raz w Lidze Mistrzów miałem okazję rywalizować 4 lata temu jako asystent trenera i wtedy z PGE Skrą Bełchatów awansowaliśmy do najlepszej czwórki. Dla każdego zawodnika, trenera, członka sztabu, pracownika klubu udział w tych rozgrywkach jest czymś niesamowitym. To coś o czym się marzy – mówi Winiarski. – Bardzo cieszę się, że zadebiutuję jako trener wprowadzający Aluron Ligi Mistrzów. W klubie z roku na rok widać postęp i myślę, że start w tych rozgrywkach nie będzie dla nas tylko samym udziałem. Chcemy pokazać się Europie – zapowiedział wybitny przed laty siatkarz.

Pogrzeb Tomasza Wójtowicza. Żołnierze towarzyszyli mu w ostatniej drodze, żegnały go tłumy

Aluron chce być jak Zaksa

– Bardzo chciałbym przeżyć moment, który przez ostatnie 2 lata przeżywali koledzy z Zaksy, i wznieść ten puchar do góry. Do tego jednak jeszcze daleka droga – dodał Dawid Konarski i kontynuował w podobnym tonie jak trener Winiarski. – Nie chcemy jedynie być w Lidze Mistrzów i zagrać tylko kilka grupowych spotkań. Chcemy z meczu na mecz rozwijać się, celować w zwycięstwo w grupie i dojść jak najdalej. Po marzenia trzeba sięgać. Dlaczego mielibyśmy nie powtórzyć sukcesu Zaksy?

Lewandowski lepszy niż Ronaldo. Iga Świątek zamyka rekordowy sezon!

Włącz najnowszy odcinek podcastu SUPER SPORT i posłuchaj!

Listen to "Lewandowski pokona Ronaldo. Zieliński w sztosie. Mateusz Borek komentuje." on Spreaker.
Najnowsze

Materiał sponsorowany