Hit transferowy w PlusLidze. Dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski zagra w Radomiu

2020-06-24 17:46
Dawid Konarski
Autor: Cyfrasport Dawid Konarski

Pozostawał jednym z nielicznych reprezentantów Polski w siatkówce, który nie miał jeszcze oficjalnie podpisanej umowy z nowym klubem na przyszły sezon. Ostatecznie Dawid Konarski, dwukrotny mistrz świata, znalazł nowe miejsce pracy. Został zawodnikiem Cerradu Enei Czarnych Radom.

Konarski pożegnał się po poprzednich rozgrywkach z Jastrzębskim Węglem, gdy okazało się, że klub musi wdrożyć plan oszczędnościowy po pandemii i nie będzie mógł zaproponować odpowiadających zawodnikowi warunków. Potem reprezentacyjny siatkarz próbował znaleźć klub za granicą, między innymi startował w drafcie ligi koreańskiej, jednak nie znalazł tam uznania (choć wybrano dwóch innych Polaków). Pozycje atakującego w większości zespołów PlusLigi były już zajęte, ale „Konar” ostatecznie znalazł pracę w Radomiu. Ostatnio podstawowym bombardierem tej ekipy był Karol Butryn, który przeszedł do Resovii.

NAJPIĘKNIEJSZA polska siatkarka wraca do ojczyzny. Będzie zachwycać kibiców na krajowych parkietach

Pochodzący ze Świecia gracz w sierpniu będzie obchodził 31. urodziny. Sportową karierę w młodym wieku zaczynał od piłki nożnej, ale zakończył na wieku trampkarza. Jego droga ligowa w siatkówce rozpoczęła się w Bydgoszczy. W Delekcie spędził pięć sezonów. Potem grał w Resovii, Zaksie, tureckim Ziraacie Ankara, a na ostatnie dwa sezony związał się z Jastrzębiem.

To on zastąpi Mariusza Wlazłego. Bartosz Filipiak zagra w Skrze Bełchatów

Ma na koncie 110 występów w reprezentacji Polski, w której gra od 2012 roku i jest w obecnie powołanej na obozy dziewiętnastce. Zdobył złoto mistrzostw świata zarówno w 2014, jak i w 2018 roku. W obu turniejach pełnił rolę rezerwowego atakującego. Jest trzykrotnym z rzędu mistrzem Polski w latach 2015–17, raz z Resovią i dwa razy z Zaksą. Sezon 2020/21 będzie dwunastym w historii występów Konarskiego w PlusLidze.

Vital Heynen dla „Super Expressu”: Daję graczom swobodę i nigdy tego nie żałowałem

Czarni w momencie odwołania ostatnich, niedokończonych przez pandemię rozgrywek ligowych zajmowali 7. pozycję. Trenerem drużyny z Radomia pozostaje były reprezentant Polski Robert Prygiel, a Konarski będzie jej największą gwiazdą, obok wicemistrza świata, brazylijskiego przyjmującego Lucasa Loha.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Siatkarze pracują w Spale w pocie czoła

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze