Oto ostateczny kalendarz meczów towarzyskich siatkarzy kadry? Znamy daty

2020-06-17 19:21
Siatkarze reprezentacji Polski
Autor: Cyfrasport Siatkarze reprezentacji Polski

Siatkarze reprezentacji Polski nie mają latem tego roku żadnych imprez, ale na pewno zagrają towarzyskie mecze. Oficjalnie wiadomo o spotkaniach z Niemcami 22 i 23 lipca w Zielonej Górze. Pojawiły się, niepotwierdzone na razie przez związek, kolejne terminy sparingowych meczów kadry Vitala Heynena.

Kadrowicze skończyli w minioną sobotę zgrupowanie w Spale. Teraz rozjechali się na urlopy, po czym 29 czerwca rozpoczną drugą turę obozu, trwającą do 11 lipca. Według informacji Polsatu Sport, kilka dni po starciach towarzyskich z Niemcami, Biało-Czerwoni mają rozegrać trzydniowy turniej z udziałem Finlandii i Estonii. Podawany dzisiaj nieoficjalnie termin tych zawodów to 26–28 lipca. Nie są to rywale z najwyższej europejskiej półki, ale w storpedowanym przez koronawirusa 2020 roku liczy się każda możliwość sprawdzenia sił na boisku w jakiejkolwiek międzynarodowej rywalizacji. Nie znamy jeszcze lokalizacji meczów z Estończykami i Finami.

Na meczach siatkarskich reprezentacji pojawią się jednak kibice! To będą... awatary

Jeśli podawane w tej chwili terminy spotkań (oficjalne i nieoficjalne) nie ulegną zmianie, polscy siatkarze mieliby więc następujący plan gry pod koniec lipca:
22 lipca: Polska – Niemcy
23 lipca: Polska – Niemcy
26 lipca: Polska – Finlandia
28 lipca: Polska – Estonia

– Trzeba wykorzystać ten czas jako przygotowanie do sezonu ligowego. Skoro nie ma w tym roku żadnej imprezy, musimy sobie określić cel, a jest nim powrót do klubów w dobrej formie, po jakimś przygotowaniu, a nie prosto z kanapy – powiedział w wywiadzie da „SE” Bartosz Bednorz, przyjmujący reprezentacji Polski.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Siatkarze kadry wreszcie mogli się wyściskać

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pozostałe wiadomości o koronawirusie w sporcie: