Siatkówka, Liga Mistrzów, Zaksa Kędzierzyn, Norbert Huber, Marcin Janusz

i

Autor: CEV Rozgrywający Zaksy Marcin Janusz posyła piłkę do Norberta Hubera

Mocny ruch na rynku

Hitowy transfer w męskiej siatkówce. Reprezentant kraju wzmacnia mistrza Polski

2023-07-17 15:03

Siatkarski mistrz Polski dokonał hitowego transferu na rodzimym rynku. Jastrzębski Węgiel pozyskał reprezentanta Polski, środkowego Norberta Hubera, który ostatnie dwa sezony spędził w Zaksie Kędzierzyn i wywalczył z nią m. in. dwa złote medale Ligi Mistrzów.

– W sezonie przedolimpijskim chciałem grać w drużynie mocnej, złożonej z zawodników o wysokim potencjale sportowym, która będzie walczyć o wysokie cele i być w klubie, w którym poprzeczka będzie wysoko zawieszona – skomentował Huber, który ma pewne miejsce w ścisłej kadrze narodowej prowadzonej przez Nikolę Grbicia.

Nikola Grbić stoi przed dramatycznym wyborem. Jeden z siatkarzy otrzyma bolesny cios

Wyleczył poważny uraz

W reprezentacji Polski seniorów występuje od 4 lat, a po raz pierwszy powołany był przez ówczesnego selekcjonera Vitala Heynena. Z kadrą ma na koncie srebro Pucharu Świata (2019) oraz srebro (2021) i brąz (2019) Ligi Narodów. W ubiegłym sezonie nie wziął udziału w rozgrywanych w Polsce mistrzostwach świata, bo przez wiele miesięcy leczył poważny uraz kolana, odniesiony w połowie 2022 r.

Do gry wrócił pod koniec ub. r. Z Zaksą Kędzierzyn wywalczył w maju 2022 tytuł w Lidze Mistrzów, drugi z rzędu – chociaż rok wcześniej nie mógł zagrać w finale z powodu urazu.

Kapitan kadry siatkarek Agnieszka Korneluk dla „SE” po zwycięskim horrorze z USA: Nie wiem jak wygrałyśmy tego tie-breaka

– Bez wątpienia Norbert Huber to ogromne wzmocnienie naszego zespołu. Zawodnik o ugruntowanej, bardzo mocnej pozycji w lidze oraz plasujący się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o hierarchię środkowych bloku w reprezentacji Polski. Na swojej pozycji jest siatkarzem kompletnym. Jestem przekonany, że pod względem siatkarskim wniesie wiele dobrego do naszej drużyny i bardzo cieszę się z pomyślnej finalizacji tego transferu – powiedział Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.  

Bartosz Bednorz po historycznym wyczynie ZAKSY w Lidze Mistrzów
Najnowsze

Materiał sponsorowany