Katastrofa! Bartosz Bednorz i Zenit Kazań poza strefą medalową w Rosji!

2021-04-06 17:50 Marek Żochowski
Siatkówka, Bartosz Bednorz, Zenit Kazań, Liga Mistrzów
Autor: CEV Bartosz Bednorz i jego koledzy z Zenitu Kazań

Od 2018 roku siatkarze Zenitu Kazań nie podbijają już ani Ligi Mistrzów, ani Superligi rosyjskiej. Trzy lata czekają na wygraną w którejś z tych rywalizacji i coraz częściej widać objawy kryzysu, czy to w walce o tytuł w Rosji, czy w najważniejszym europejskim pucharze. Kolejny gwóźdź do trumny legendarnego klubu wbili siatkarze Kuzbassu Kemerowo. W meczu grupowym finałowego turnieju rozgrywek ligi rosyjskiej pokonali ekipę z Kazania 3:2 (21:25, 25:17, 20:25, 25:18, 15:13), eliminując ją z walki o medale!

To prawdziwa katastrofa polskiego przyjmującego teamu z Tatarstanu Bartosza Bednorza i jego kolegów. Konstelacja gwiazd Zenitu, którą niedawno z Ligi Mistrzów wyeliminowała Zaksa Kędzierzyn, znowu nie dała rady w ważnym momencie rozgrywek, co oznacza, że pozostanie z niczym w tym sezonie. Zenit w poniedziałek wielkanocny przegrał pierwsze spotkanie w grupie z Lokomotiwem Nowosybirsk także 2:3, a wtorkowa porażka przypieczętowała jego los. Z grupy wychodzą do półfinału dwie najlepsze drużyny, a bez zwycięstwa zrobić się tego nie da. Taki właśnie bilans ma na koniec drużyna trenera Władimira Alekny.

Bartosz Bednorz chce się nauczyć rosyjskiego

Wydawało się, że przeżywane na przełomie 2020 i 2021 kiepskie chwile i seria porażek w lidze były wypadkiem przy pracy, ale teraz widać, że w Zenicie coś się zwyczajnie nie ułożyło, czy to pod względem sportowym, czy to „chemii” między graczami. Jak to możliwe, że w czwórce najlepszych zespołów w Rosji (nie mówiąc o podium) nie będzie legendarnej drużyny z tuzami: Michajłowem, N'Gapethem i Bednorzem? To największa sensacja rozgrywek. Po raz pierwszy od 15 lat Kazań nie ma medalu w lidze! Rosyjski hegemon trzeci sezon z rzędu zalicza wpadkę. Kto za nią odpowie?

Najnowsze