Król króluje pod siatką. Znakomity początek sezonu byłej reprezentantki Polski

2021-10-12 10:40
Katarzyna Zaroślińska
Autor: Mateusz Jagielski

Wymarzony początek rozgrywek drużyny Radomki Radom i jej gwiazdy Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Była siatkarka reprezentacji Polski w trzech pierwszych meczach Tauron Ligi odbierała nagrodę MVP, a jej drużyna jest liderem ligi.

34-letnia Zaroślińska-Król przed tym sezonem przeszła z ŁKS do Radomki i wejście do nowej drużyny ma znakomite. W każdym z trzech spotkań była najlepsza na parkiecie, co znalazło potwierdzenie w wybraniu jej zawodniczką meczu. Wczoraj Radomka rozbiła Jokera Świecie 3:0, a Król zdobyła 16 punków. Jest w trójce najlepiej punktujących zawodniczek ligi w dorobkiem 51. punktów (43 w ataku). Radomka po wczorajszym zwycięstwie została liderem ligi mając komplet punktów, i na razie nie straciła żadnego seta. Dzięki temu wyprzedza aktualnego mistrza Polski, Grupą Azoty Chemika Police. Król występowała w przeszłości w reprezentacji Polki i ma koncie 56 spotkań. Z kadrą wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w 2015 roku. Ma w dorobku 2 tytuły mistrzyni Polski zdobyte w barwach Chemika Police. W tym sezonie Radomka może się liczyć walce o miejsce na podium, gdyż oprócz nowej atakującej do zespołu dołączyły jeszcze, reprezentantka Polski Zuzanna Efimienko- Młotkowska, Alexandra Lazić oraz fińska rozgrywająca Kaisa Alanko.

Znany siatkarz i trener odchodzi po zdobyciu medalu. Chce nowych wyzwań

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze