Siatkówka, Daniel Pliński, Jacek Sek, Polski Związek Piłki Siatkowej, trener, kadra, U-21, reprezentacja

i

Autor: PZPS Daniel Pliński odbiera nominację trenerską kadry U-21 z rąk wiceprezesa PZPS Jacka Sęka

Znany siatkarz i trener odchodzi po zdobyciu medalu. Chce nowych wyzwań

2021-10-05 19:25

Daniel Pliński zdobywał medale mistrzostw świata jako zawodnik i trener. W tej drugiej roli kilka dni temu wywalczył trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Bułgarii i Włoszech, prowadząc reprezentację Polski U-21. Po tej imprezie „Plina” rozstaje się z kadrą.

- Miałem kontrakt do końca mistrzostw świata i moja przygoda z tą fantastyczną grupą się kończy. Mam swój plan, zobaczymy, czy uda mi się go zrealizować - oznajmił  Pliński zakończenie pracy z kadrą w rozmowie z Onet Sport. Nie wiadomo jaki to dokładnie plan, ale Pliński funkcję trenera kadry U-21 łączył z obowiązkami szkoleniowca II-ligowych siatkarzy Stalpro Błyskawica Szczecin, których prowadzi od stycznia 2021. Klub jest pewnym ewenementem, bo swoje mecze od tego sezonu rozgrywa ... w Pile. Głównie ze względów ekonomicznych. Pliński może się poszczycić medalem mistrzostw świata zarówno jako siatkarz i trener. W 2006 roku był zawodnikiem kadry Raula Lozano, która sięgnęła po srebrny medal MŚ w Japonii. Trzy lata później zdobył mistrzostwo Europy z zespołem, który prowadził Daniel Castellani. Teraz dorzucił do swojego dorobku medal w roli szkoleniowca. Podczas zakończonych w niedzielę mistrzostw świata, Polacy w meczu o trzecie miejsce wygrali z Argentyną 3:0.

Katarzyna Skowrońska w rozbieranej sesji? Siatkarka zabrała głos, stanowcze słowa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze