Siatkówka, Zuzanna Górecka, reprezentacja, Liga Narodów

i

Autor: FIVB Przyjmująca reprezentacji Polski Zuzanna Górecka

Liga Narodów, Polska – Dominikana 1:3. Co się dzieje z siatkarkami? „Nie ma u nas waleczności i radości z gry” [SKRÓT MECZU]

2021-06-02 21:11

Znowu trochę walki, ale jeszcze więcej chaosu i błędów, niedokładności i zwieszonych głów – w efekcie polskie siatkarki przegrały 1:3 czwarte spotkanie w Lidze Narodów, z wcale nie najsilniejszymi rywalkami, na jakie mogły trafić – Dominikankami. Wygląda na to, że same do końca po tej porażce nie wiedzą, w czym leży problem. Ich gra wygląda chwilami tak, że same nie wierzą w swoje umiejętności i poddają się, jakby rozkładały bezradnie ręce.

– Dobrze weszłyśmy w mecz, ale potem stało się coś, co trudno wytłumaczyć – skomentowała spotkanie przyjmująca Biało-Czerwonych Zuzanna Górecka. – Ciężko nam było wrócić do naszej dobrej gry. Musimy się zastanowić, co jest nie tak, porozmawiać ze sobą o tym, gdzie leży problem. Dwie dziewczyny, które odpoczywały zagrały ostatnio bardzo dobre spotkania, więc musiały odpocząć. To nas nie usprawiedliwia, bo jesteśmy młodym zespołem, który powinien wyjść i się bawić siatkówką, czerpać z tego przyjemność i radość, a nie wychodzić tak jak w drugim secie. To nasz główny problem. Wszystko musimy poprawić, a przede wszystkim naszą głowę. Wiemy, że potrafimy grać, tylko ciężko nam to zaprezentować. Może potrzebujemy jeszcze więcej czasu jako młoda drużyna – zastanawia nasza zawodniczka, próbując jednak wskazać to, co zawodzi.

Trener reprezentacji siatkarek: Liga Narodów i mistrzostwa Europy są naszym priorytetem

– Oczekujemy od siebie zupełnie czegoś innego, tej radości i zabawy. Młody zespół powinien charakteryzować się walecznością, a u nas tego nie ma – smutno konstatuje nasza młoda siatkarka. Wygląda na to, że zespół musi siąść w swoim gronie i zrobić rachunek sumienia, bo w kolejnych meczach łatwiej nie będzie.

Akrobatyczny popis 62-letniego trenera siatkarek. Upadając na plecy, zaimponował sprawnością! [WIDEO]

Liga Narodów. Polska – Dominikana 1:3, zobacz skrót meczu w materiale wideo:

Najnowsze