Polska - Brazylia, Zbigniew Bartman

LIGA ŚWIATOWA, Brazylia - Polska 2:3 (22:25, 25:27, 27:25, 25:22, 12:15). Biało-czerwoni lepsi od mistrzów świata

2012-05-19 17:12

Reprezentacja Polski pokonała Brazylię 3:2 (25:22, 27:25, 25:27, 22:25, 15:12) w swoim pierwszym grupowym meczu w Lidze Światowej. Nasi siatkarze pokonali drużynę "canarinhos" po raz pierwszy od 10 lat.

Na samym początku meczu biało-czerwoni razili nieskuteczną zagrywką i przez bardzo długi czas nie mogli wyjść na prowadzenie. Mimo to, po bardzo zaciętej walce udało im się wygrać pierwszego seta 25:22. Wynik ten jest tym bardziej godny podziwu, jeśli odnotujemy, że nasi reprezentanci przegrywali już 16:20.

Drugi set przebiegał bardzo podobnie do pierwszego, choć Polacy nie pozwolili tym razem aż tak wyraźnie uciec Brazylijczykom. O wyższości "Orłów" Anastasiego ponownie zadecydowała bardzo dobra postawa pod koniec seta. Ostatecznie biało-czerwoni zwyciężyli 27:25.

Przeczytaj koniecznie: FINAŁ LIGI MISTRZÓW. Kto wyszarpie puchar? Bayern faworytem, Chelsea chce sprawić niespodziankę

W trzecim secie Polacy długo prowadzili, jednak przegrali ostatecznie 25:27. Nasi siatkarze nie potrafili wykorzystać dwóch piłek meczowych, co skrzętnie wykorzystali w końcu "canarinhos". Brazylijczycy okazali się lepsi także w kolejnej partii, wygrywając ją 25:22.

Na szczęście nie powtórzyła się historia z grudniowego Pucharu Świata, kiedy to Polacy przegrali z Brazylią, prowadząc wcześniej 2:0 w setach. Tym razem w tie-breaku biało-czerwoni pokonali aktualnych mistrzów świata 15:12 i odnieśli zasłużone zwycięstwo w całym meczu.

W drugim spotkaniu grupy "B" Kanada pokonała Finlandię 3:0.