Bartosz Kwolek

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kwolek

krótko

Łzy napływają do oczu po słowach wielkiego odrzuconego przez Nikolę Grbicia. Bartosz Kwolek miał tylko jedno do powiedzenia

2024-04-12 20:21

Powołania selekcjonerów reprezentacji Polski zawsze wzbudzają ogromne emocje i nie inaczej jest w przypadku listy 30. zawodników, których Nikola Grbić wybrał na tegoroczną Ligę Narodów. Wielu kibiców od razu zwróciło uwagę na nieobecność Bartosza Kwolka, który krótko skomentował decyzję selekcjonera i przy okazji życzył swoim kolegom z kadry dużo szczęścia na igrzyskach.

Nikola Grbić w ostatnich tygodniach nie miał lekkiego życia, musząc wybrać jedynie 30. zawodników, z którymi będzie pracował przy okazji tegorocznej Ligi Narodów i spośród których wybierze zawodników na igrzyska olimpijskie. Gdy tylko pojawiła się lista szczęśliwców wybranych przez selekcjonera, wielu ekspertów siatkarskich oraz przede wszystkim kibiców siatkówki mogło skupiać się na braku poszczególnych zawodników, m.in. Bartosza Kwolka, który jest jednym z najważniejszych zawodników świetnie spisującego się Aluronu CMC Warty Zawiercie. Krótki komentarz na temat braku powołania wypowiedział również sam zainteresowany, w rozmowie z portalem "sport.pl", życząc przede wszystkim swoim kolegom szczęścia w Paryżu. 

QUIZ: Rozpoznasz polskie siatkarki? Tylko prawdziwi kibice odgadną wszystkie!

Pytanie 1 z 20
Zaczynamy od liderki reprezentacji Stefano Lavariniego. Siatkarka na zdjęciu to...
Joanna Wołosz

To nie jest odpowiedni moment na mówienie o moich emocjach. Nie ma tu co komentować. Taką decyzję podjął trener. Życzę reprezentacji powodzenia i przełamania tej ćwierćfinałowej klątwy w igrzyskach. Dla dobra całej polskiej siatkówki - wyznał Bartosz Kwolek komentując brak powołania od Nikoli Grbicia. 

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w tegorocznej Lidze Narodów 22 maja od meczu z USA. Finały Siatkarskiej Ligi Narodów, które planowane są w dniach 27-30 czerwca rozgrane zostaną w Atlas Arenie w Łodzi. Igrzyska olimpijskie z kolei rozpoczną się 27 lipca i zakończą 10 sierpnia. 

Najnowsze