Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Polska, siatkarze, brąz

i

Autor: CEV Polscy siatkarze po zwycięstwie w meczu o 3. miejsce ME 2021 z Serbią

Mamy Polaka w Dream Teamie mistrzostw Europy siatkarzy. Ale to nie Leon

2021-09-24 10:08

Po zakończeniu mistrzostw Europy siatkarzy w Katowicach w ubiegłą niedzielę Europejska Konfederacja Siatkówki CEV poprosiła kibiców o zagłosowanie na najlepszych zawodników imprezy. Oczywiście Dream Team zdominowali mistrzowie Europy – Włosi, ale znalazło się też miejsce dla polskiego rodzynka.

Polacy po pokonaniu Serbii 3:0 zajęli trzecie miejsce w ME, powtarzając wynik sprzed dwóch lat z Paryża. Oczekiwania tak jak poprzednio były wyższe, euforii więc nie było, chociaż cieszy kolejny krążek przywieziony z mistrzowskiej imprezy. Potknęliśmy się w półfinale ze Słoweńcami, oni jednak ponownie nie wywalczyli złota, mimo że znaleźli się w finale EuroVolley po raz trzeci w ostatnich 6 latach. Też mogą więc mówić o swoistej klątwie, tak jak my, ulegając im w ME czwarty raz z rzędu w kluczowym spotkaniu.

Festiwal oskarżeń wobec Vitala Heynena. Kolejny były siatkarz krytykuje Belga

Ponad 375 tysięcy kibiców w internetowym głosowaniu zadecydowało o składzie Drużyny Marzeń EuroVolley 2021. Znalazło się w niej trzech Włochów, jeden Słoweniec, jeden Serb, jeden Holender i jeden polski siatkarz. Nie był nim Wilfredo Leon, który przegrał rywalizację z włoskim przyjmującym Daniele Lavią, lecz środkowy Piotr Nowakowski, który od początku imprezy dominował w klasyfikacji bloków. Przypomnijmy, że MVP całej imprezy został ogłoszony już wcześniej rozgrywający Italii Simone Giannelli.

Paweł Zatorski o brązie ME: Nastawialiśmy się na co innego

DRUŻYNA MARZEŃ mistrzostw Europy siatkarzy

Rozgrywający

Gregor Ropret (Słowenia)

Atakujący

Nimir Abdel-Aziz (Holandia)

Przyjmujący

Daniele Lavia (Włochy)

Alessandro Michieletto (Włochy)

Środkowi

Piotr Nowakowski (Polska)

Marko Podrascanin (Serbia)

Libero

Fabio Balaso (Włochy)

Fabian Drzyzga w końcu nie wytrzymał. Chodzi o jego żonę, miarka się ostatecznie przebrała

Sonda
Czy Wilfredo Leon to najlepszy siatkarz na świecie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze