ME siatkarzy 2019: Przerażające zderzenie zawodników. Boli od samego patrzenia [WIDEO]

2019-09-17 8:08 DaO
Iljas Kurkajew
Autor: IPLA Iljas Kurkajew

Siatkówka jest jednym z kilku sportów, w których kontakt między rywalami jest ograniczony do minimum. Stąd też kontuzje w meczu zdarzają się tu nieco rzadziej niż ma to miejsce np. w piłce nożnej. Ale każda dyscyplina obarczona jest ryzykiem urazu. W poniedziałkowym spotkaniu Rosji z Finlandią doszło do bardzo groźnie wyglądającego zderzenia dwóch rosyjskich siatkarzy. Jeden z nich musiał opuścić boisko.

Reprezentacja Rosji, podobnie jak i biało-czerwoni mkną przez mistrzostwa Europy i nie mają litości dla swoich rywali. Sborna z kompletem zwycięstw i punktów prowadzi w grupie C i ciężko wyobrazić sobie sytuacje, w której do 1/8 finału nie awansuje z pierwszego miejsca. Dopiero w fazie pucharowej powinny zacząć się poważne wyzwania dla rosyjskiej ekipy.

W osiągnięciu celu, jakim jest medal tegorocznego turnieju, mogą przeszkodzić kontuzje. Ta przytrafiła się Iljasowi Kurkajewowi w rywalizacji z Finlandią. W drugim secie poniedziałkowego spotkania środkowy reprezentacji Rosji skoczył do bloku wraz z Dimitrijem Wołkowem. Pech chciał, że Kurkajew opadając, spadł na nogę swojego kolegi z drużyny.

Jego lewa stopa wygięła się w bardzo nienaturalny sposób, a zawodnik od razu zaczął wić się z bólu. Obaj siatkarze długo nie podnosili się z parkietu, a Kurkajew musiał zostać zniesiony z boiska. Uraz wyglądał na poważny, bo Rosjanin miał duży grymas bólu na twarzy podczas opatrywania przez masażystów. Na razie nie wiadomo, czy będzie potrzebował dłuższej przerwy.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze