Anna Werblińska

Autor: www.cev.lu Anna Werblińska podczas meczy Turcja - Polska w I Igrzyskach Europejskich w Baku

ME w siatkówce kobiet: Polska w 1/8 finału. Słowenia na kolanach! [WIDEO]

2015-09-28 23:49

Po dwóch przegranych meczach na ME siatkarek reprezentacja Polski wreszcie odniosła zwycięstwo. W spotkaniu o wszystko ze Słowenią nasze zawodniczki pokazały charakter i bez straty seta zdobyły komplet trzech punktów. Tym samym zespół Jacka Nawrockiego zapewnił sobie miejsce w 1/8 finału mistrzostw Europy.

Pierwsze dwa mecze na holendersko-belgijskich ME siatkarek nie były dla Polek zbyt udane. Zarówno z Włoszkami, jak i reprezentacją "Oranje" nasze reprezentantki zdołały ugrać zaledwie po secie. W poniedziałek czekało ich teoretycznie najłatwiejsze zadanie, jednak spotkanie ze Słowenią miało olbrzymi ciężar gatunkowy. Przegrana biało-czerwonych oznaczałaby, że pożegnałyby się one z turniejem już po pierwszej fazie.

ME w siatkówce kobiet: Polska w 1/8 finału. Słowenia na kolanach!

Zespół Jacka Nawrockiego w meczu o wszystko pokazał olbrzymi charakter. Nasze zawodniczki bez problemów radziły sobie z rywalkami, które w zasadzie w żadnym z trzech setów nie mogły nawet pomyśleć o zwycięstwie. Wygrana zapewniła naszym siatkarkom trzecie miejsce w grupie A. Tym samym wiadomo już, że Polki zagrają w 1/8 finału.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie o godzinie 20:00 zagrają Holenderki i Włoszki. Zwyciężczynie uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinału ME siatkarek. Pokonana drużyna powalczy w 1/8 finału.

Polska - Słowenia 3:0 (25:18, 25:19, 25:21)