Polska - Francja, siatkówka, Memoriał Huberta Wagnera

Autor: cyfrasport Polska - Francja, siatkówka, Memoriał Huberta Wagnera

Memoriał Wagnera: Polska - Francja, wspaniały pościg i zwycięstwo biało-czerwonych w tie-breaku

2018-08-25 16:40

Reprezentacja Polski w swoim drugim meczu na XVI Memoriale im. Huberta Wagnera pokonała Francję 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13), odnosząc drugie zwycięstwo na turnieju. Biało-czerwoni po zwycięstwie w pierwszym secie kolejne dwa przegrali, ale pokazali charakter i ostatecznie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. W ostatnim meczu zagrają z Rosją.

Polska - Francja 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Aleksander Śliwka, Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski – Paweł Zatorski (libero)

Francja: Jean Patry, Benjamin Toniutti, Earvin N'Gapeth, Kevin Tillie, Kevin Le Roux, Nicolas Le Goff – Jenia Grebennikov (libero)

W pierwszym meczu XVI Memoriału im. Huberta Wagnera reprezentacja Polski gładko pokonała 3:0 Kanadę. Francuzi po zaciętym spotkaniu przegrali z Rosją 1:3. W sobotę obie drużyny zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku i stoczyły pasjonującą walkę. Ostatecznie Polacy wygrali 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13), choć po trzech setach przegrywali, a ich gra nie wyglądała stabilnie. W dwóch ostatnich partiach biało-czerwoni pokazali jednak klasę, wykorzystali błędy rywali. Świetnie funkcjonował polski blok, a na zagrywce brylowali Bieniek i Kubiak. W ostatnim meczu Memoriału Wagnera Polacy zmierzą się z Rosją.