Siatkówka, Michał Kubiak, Ukraina, Instagram

i

Autor: Cyfra Sport, Instagram/realkubiak13 Michał Kubiak i jego wpis na Instagramie

Michał Kubiak dał jasny komunikat na temat MŚ siatkarzy w Rosji. Nie ma wątpliwości!

2022-02-26 12:49

Coraz więcej największych postaci światowej siatkówki jest zdania, że w sytuacji agresji Rosji na Ukrainę nie ma mowy o rozgrywaniu na rosyjskiej ziemi tegorocznych mistrzostw świata siatkarzy. Impreza zaplanowana jest na przełom sierpnia i września, z finałem w Moskwie. Polacy mieli grać w grupie w Nowosybirsku, potem ewentualnie w Kaliningradzie i w razie awansu do fazy finałowej w stolicy Rosji. To coraz mniej prawdopodobne, a głos w tej sprawie zabrał kapitan reprezentacji Polski siatkarzy Michał Kubiak.

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) uparcie powtarza od kilku dni jeden komunikat o tym, że „uważnie monitoruje sytuację”, podkreśla w nim, że sport należy oddzielić od polityki i że jest w stałym kontakcie z komitetem organizacyjnym mundialu. Generalnie – nie ma tam żadnego sygnału, że w ogóle rozważana jest możliwość odebrania MŚ Rosji. „Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej jest przekonana, że sport powinien pozostać poza polityką, ale uważnie monitoruje obecną sytuację, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników wszystkich zawodów, bo to jest jej główny cel – takie słowa zawierają stwierdzenia FIVB, która jakby nie zauważyła, że coraz więcej federacji i organizacji sportowych zawiesza lub odwołuje sportowe imprezy mające się odbyć w Rosji., Tak zrobiła m.in. Formuła 1 z wyścigiem w Soczi we wrześniu, a MKOl wezwał do nierozgrywania zawodów w Federacji Rosyjskiej. Tymczasem polscy piłkarze ogłosili właśnie, że nie chcą grać z Rosjanami w barażach MŚ 2022.

Co z MŚ siatkarzy w Rosji? „Nikomu nic nie chcemy zabierać ani przejmować”

Co na to kadra siatkarzy? Oficjalnie PZPS czeka na decyzje światowych władz siatkarskich, ale może się szybko nie doczekać... Już pojawiają się indywidualne głosy na temat możliwości udziału w MŚ. Siatkarskie gwiazdy przekazują jasne stanowisko: Earvin N'Gapeth, mistrz olimpijski z reprezentacji Francji mówi, że jeśli te zawody się odbędą, to bez niego, rozgrywający Brazylii Bruno Rezende wyśmiewa brak wyraźnego stanowiska FIVB, podobnie jak gwiazda włoskiej kadry, mający rosyjskie korzenie Iwan Zajcew.

Gwiazdy siatkówki grzmią w sprawie mistrzostw świata w Rosji! Kompromitacja FIVB

W dyskusję w mediach społecznościowych włączył się Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski. Wyraził się raczej przez obraz i hszatagi, ale na tyle dobitnie, że wiadomo o co chodzi. Kubiak napisał m.in. ostro. „Świat poje...o”, pokazał flagę ukraińską z napisem solidarni z Ukrainą, a w jednym z hasztagów też wyraźnie stawia sprawę: #noWC, czyli „nie dla mistrzostw świata”. Ten przekaz musi być dobrze słyszany w świecie siatkarskim i na pewno będzie.

Siatkówka, Michał Kubiak, Instagram, Ukraina

i

Autor: Instagram/realkubiak13 Wpis Michała Kubiaka na Instagramie
Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze