Polska - Włochy O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze dzisiaj Liga Narodów Polska - Włochy GODZINA meczu siatkarzy 29.05

i

Autor: Cyfrasport Polska - Włochy O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze dzisiaj Liga Narodów Polska - Włochy GODZINA meczu siatkarzy 29.05

Michał Kubiak dla „SE” o Lidze Narodów i igrzyskach: Potraktujemy Rimini jak długi obóz [WIDEO]

2021-05-25 9:59

– W „bańce” w Rimini więcej jest niewiadomych niż wiadomych. Musimy do tego podejść ze zrozumieniem, narzekanie nic nie zmieni. To dla nas po prostu kolejny etap przygotowań do igrzysk olimpijskich. Sądzę, że większość z nas potraktuje ten wyjazd jak długie zgrupowanie, tyle że w innym kraju – mówi „Super Expressowi” kapitan reprezentacji Polski siatkarzy Michał Kubiak. W piątek meczem z Włochami Biało-Czerwoni rozpoczynają miesięczne zmagania w kurorcie nad Adriatykiem w ramach Ligi Narodów.

Michał Kubiak to jeden z weteranów reprezentacji Polski, obecny w niej „od zawsze”, gracz, bez którego nie można sobie wyobrazić trzonu kadry i jeden z pewniaków selekcjonera Vitala Heynena na igrzyska olimpijskie w Tokio. Za dwa miesiące Polacy rozegrają na nich pierwsze spotkanie grupowe z Iranem. Na razie czeka ich pobyt w koronawirusowej izolacji w Rimini i seria 15 spotkań. – W pierwszej kadrze zacząłem właśnie jedenasty sezon, więc trochę poświęciłem już czasu reprezentacji, wliczając przecież jeszcze kadrę B. Na zdrowie nie narzekam, nie mam żadnych problemów fizycznych ani mentalnych, jestem wypoczęty i gotowy do ciężkiej pracy – zapewnia „SE” Michał Kubiak, który od 2016 roku występuje w lidze japońskiej w barwach Panasonic Panthers. W minionym sezonie został wicemistrzem Kraju Kwitnącej Wiśni. – Sezon pandemiczny w Japonii był normalny, chociaż ubolewam nad porażką mojego klubu w finale. Ja jednak przeszłością nie zamierzam żyć. Mamy przed sobą dużo większy cel i do niego dążymy za wszelką cenę – podkreśla Kubiak, który skończył w tym roku 33 lata i już jakiś czas temu – zanim przełożono igrzyska w Tokio - zastanawiał się czy po nich będzie jeszcze do dyspozycji drużyny narodowej.

CAŁY WYWIAD W ZAŁĄCZONYM MATERIALE WIDEO

Chcemy w końcu przywieźć z igrzysk złoto

Polacy nie usłyszą Mazurka Dąbrowskiego przed swoimi meczami! Skandaliczna decyzja

– Nie zastanawiam się, co zrobię po igrzyskach, jeśli chodzi o karierę reprezentacyjną. Nie ma co poruszać tego tematu, zostały dwa miesiące do Tokio, moja głowa powinna być skoncentrowana na tym, co się wydarzy na igrzyskach, a nie po igrzyskach. Chodzi o to, by się do nich najlepiej przygotować i zrobić wszystko, by przywieźć w końcu to złoto – mówi kapitan reprezentacji siatkarzy.

Kubiak: Chyba już nie odwołają nam igrzysk

– Ten dodatkowy rok oczekiwania nic nie zmienił, kolejny sezon rozegrany w klubie, kolejna liczba spotkań w nogach – dodaje. – Cel jest ten sam, bez względu na to, w którym roku odbywa się najważniejsza impreza. Na banerach będzie „Tokio 2020”, musimy się cieszyć, że igrzyska dojdą do skutku, a my że na nie się zakwalifikowaliśmy i jedziemy walczyć o złoto. Chyba za mało czasu zostało już, by tę imprezę odwołać, za wiele poczyniono starań, ruszyła akcja ze szczepionkami. Zainwestowano za dużo pieniędzy, by znowu przełożyć zawody olimpijskie. Jeśli jednak wydarzy się coś katastrofalnego i igrzyska zostałyby odwołane, trzeba będzie z wielkim smutkiem przyjąć tę sytuację, zaakceptować to, na co nie mamy wpływu. My mamy wpływ na to, co się dzieje na tej pomarańczowej części parkietu – komentuje Kubiak, który od poniedziałku jest z zespołem we Włoszech. w położnym w pobliżu Rimini miasteczku Cervia, w oczekiwaniu na pierwszy mecz Ligi Narodów.

Vital Heynen dla „SE” o zmianie w składzie i wciąż tajemniczej bańce. „Muszę zadbać o pastę do zębów i żel do włosów”

To dla nas dłuższy obóz

– Jeśli chodzi o bańkę w Rimini, to więcej jest niewiadomych niż wiadomych. Musimy do tego podejść ze zrozumieniem, narzekanie nic nie zmieni. Ten turniej to etap przygotowań do igrzysk. Sądzę, że większość z nas potraktuje ten wyjazd jak obóz, takie dłuższe zgrupowanie, tyle że w innym kraju – podsumowuje Kubiak.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze